Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araçtan gelen yay gıcırtısı benzeri ses

Merhaba Arkadaşlar,

Son bir haftadır arabaya binerken,yani koltuğa oturuken gıcırdama benzeri bir ses geliyor.
Ayrıca bu ses özellikle çukurdan geçerken de geliyor. İlginç olan ise tümsekten geçerken böyle bir sesin olmaması.
Sorun sizce ne olabilir? Havaların soğuk olması bu sorunda etken olabilir mi?

Bir diğer sorum ise şu:
Aracın 2 yıllık garantisi devam ediyor. Acaba bu sebepten ötürü servise gitsem ücret isterler mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Merhaba bu sesi genelde hava soğuduğunda ve çok sıçak havada yapar bunun nedeni araç kasılması ve yaylarda olan esneme durumunda yapar ben sıfır araçta bile duydum bu sesi sonra kayboldu şimdi biraz eğimli yere park edersem binerken yapıyor elektronik el freni esnemeyi almadan direk kilitliyor sanırım balatayı

Arkadaşların söylediği gibi ses normal ve vw grubunda kronik bir olay gibi duydum hep. Ben de aynı sesten rahatsızdım, ama sıkıntı olmadığı belirtildi servislerde.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

vw grubu araçlarında kronik bir sorun. 2013 leonumda 2017 model şirket arabası jettada ve arkadaşımın 2014 golfunde aynı sesleri alıyorum. Golfu olan arkadaş amortisör takozunu değiştirdi ses sanki gelmiyor bi kez bindim ses alamadım kendi de sesin gittiğini söylüyor. Ustaların dediği bu sesi yapan amortisör takozu veya salıncak burçları onu da iyi bir usta bakıp görecek servise sormayın bile kronik diyor soğuk hava diyor ya da sprey sıkıp gönderiyor. Saçma sapan araçlar var etrafımda onlarda bile problem yok bizde niye var arkadaş koskoca vw grubu buna çözüm bulamıyor mu diğer markalarda neden olmuyor gel de sinir olma

Selam forumcular, yıllardır rahatsız olduğum, birkaç kez servise de götürdüğüm ama sürekli devam eden bu gacırtıya kendimce çözüm buldum. Çok da basit. Hemen anlatayım...
Direksiyonu tam kırıp sonra Würth sıvı gresi salıncak bağlantılarına sıktım, 1 aydır çıt yok.
Siz de deneyin!

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Verdiğiniz yanıtlar için teşekkürler. Sanırım ses özellikle çok soğuk havalarda kendini belli ediyordu. Çünkü havaların ısınmasıyla bu ses şu an için kayboldu.

Daha Neler Duyacağız. Paramız İle Rezil Oluyoruz.
Maalesef öyle ama şunu da göz önünde tutmak lazım, memleketimizde asfalt yollar çok kötü vaziyette. Hele ki yağmur, kar yağmayagörsün. Delik deşik vaziyete geliyor. Ayrıca her yer kasis, yama, çukur, tümsek...
Ben arabamı alalı 1,5 seneyi doldurdum. Çok şükür trim sesi yok diye düşünürken bu kış hem bu konuda bahsettiğim gıcırdama sesi, hem de ön konsoldan seyir sırasında gelen titreme benzeri ses ile hayal kırıklığına uğradım; ama sanırım alışmamız lazım bu seslere. Seat dış görünüş olarak albenili bir model; ancak maalesef böyle de bir sıkıntısı var :(

Maalesef öyle ama şunu da göz önünde tutmak lazım, memleketimizde asfalt yollar çok kötü vaziyette. Hele ki yağmur, kar yağmayagörsün. Delik deşik vaziyete geliyor. Ayrıca her yer kasis, yama, çukur, tümsek...
Ben arabamı alalı 1,5 seneyi doldurdum. Çok şükür trim sesi yok diye düşünürken bu kış hem bu konuda bahsettiğim gıcırdama sesi, hem de ön konsoldan seyir sırasında gelen titreme benzeri ses ile hayal kırıklığına uğradım; ama sanırım alışmamız lazım bu seslere. Seat dış görünüş olarak albenili bir model; ancak maalesef böyle de bir sıkıntısı var :(

Valla Benim Arabam Bu Saydıklarınızın Üstüne Basık Pozisyonda Zımpara Gibi Geliyorum İşe Sabahları Sürüne Sürüne :) Ses Gelen Yerlerin Eklem Kısımlarına WD40 Sıkın Doğru Yere Denk Gelirse %100 Kesilir Ses.

Geri
Üst Alt