Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araçtan Gelen Rahatsız Eden Ses

EmirP

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar yaklaşık 2-2,5 aydır arabamın sağ ön tarafından sanki torpidonun oradan birşey çarpıyormuş gibi bir ses geliyor. Torpidonun içini kaç kere boşalttım denedim sağ kapı saklama gözünü boşalttım denedim fakat ses kesilmiyor. Herhangi gevşeyen bir yerde göremedim. Daha önce başına gelen oldu mu? Tahmin yürütebilir miyiz neresi olduğuna dair?

bozuk para veya benzer bı cısım kaçmış olabılırmı kalorifer peteklerınden falan ?

@dadaş34 abi hic tahmin edemiyorum ne oldugunu gercekten cukurlarda filan geliyor genelde

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kardeşim bi polen fitresını söktür baktır yakınlarda balata falan degiştinmi?

kapı panellerinin sökülüp bakılması gerekebilir, kablo sabitleyen klipslerden biri falan düşmüştür belki, ya da metal bir parça serbest sallanıyordur bir yerlerde, torpido kapağını indirip kontrol edin isterseniz, gerçi ibizanın kolay iniyor mu bilmiyorum, honda'da yanlardan bastırınca komple açılıyordu, leonda denedim hiç banamısın demedi, vidalı, kapıyı açıp konsolun yanındaki kapağı söküp vidayı çıkarmak vs vs vs gerekiyor sanırsam :D

merhaba emir.klima açıkken mi oluyor..bana sanki kalorifer motorundan geliyor gibi geldi.cunku torpidonun arkasında kalorifer motoru var :) kalorfier motoruna bağlı bir cok kablo hortum vs zımbırtı cok biri gevşemiştir cukura girince ses yapar...oraya baktır hem sökülmüşkende temizlettir sinekten geçilmez şimdi :) ayrıca kalorifer motorunu ii bir elektrikci ustası bakar bilgin olsun diğerleri para telaşındadırlar. gerci garantisi var servisde bakılır

merhaba emir.klima açıkken mi oluyor..bana sanki kalorifer motorundan geliyor gibi geldi.cunku torpidonun arkasında kalorifer motoru var :) kalorfier motoruna bağlı bir cok kablo hortum vs zımbırtı cok biri gevşemiştir cukura girince ses yapar...oraya baktır hem sökülmüşkende temizlettir sinekten geçilmez şimdi :) ayrıca kalorifer motorunu ii bir elektrikci ustası bakar bilgin olsun diğerleri para telaşındadırlar. gerci garantisi var servisde bakılır
Eylul ayinda zaten 1 sene oluyor mecburen servise giricem orada gosteririm artik. Klima acikkende kapaliykende oluyor.

Eylul ayinda zaten 1 sene oluyor mecburen servise giricem orada gosteririm artik. Klima acikkende kapaliykende oluyor.

şimdi onun testi zor olur.sırf sesi anlamak içinde cukura girilmez :) ben kalorifer motoru diyorum.ve bazı ustalar konsol yani göğüslük sökülecek istekde bulunabilir.servisde diyebilir.torpido gözünden onun için kapak yapmışlar.ordan baktırırsınız.sizde kolaylıkla sökebilirsiniz kapağı sökün arkasında ne olup bitiğini ne var ne yok ışıldak el feneriyle gözlemleyebilirsiniz.

şimdi onun testi zor olur.sırf sesi anlamak içinde cukura girilmez :) ben kalorifer motoru diyorum.ve bazı ustalar konsol yani göğüslük sökülecek istekde bulunabilir.servisde diyebilir.torpido gözünden onun için kapak yapmışlar.ordan baktırırsınız.sizde kolaylıkla sökebilirsiniz kapağı sökün arkasında ne olup bitiğini ne var ne yok ışıldak el feneriyle gözlemleyebilirsiniz.
Cok tesekkurler bi deniyim onu

Geri
Üst Alt