Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç titreme sorunu

sahmet1988

Kayıtlı Üye
Selamu aleyküm aracımda titreme sorunu nedeniyle servise gittim.sorun tam olarak yüksek kilometre ile seyrederken 80 100 110 hafif sağ sol yaptığım zaman titreme meydana geliyordu titreme kesik kesik kendini biraz toparlarken titreme oluyordu. Yine düz yolda 80 ve üstü hızlarda hafif sağa dönüş yapıp toplarken yine yağ gibi değil titreyerek dönüyor.. virajlarda bazen çok belirgin oluyor. Servis hiç ama hiç ilgilenmiyor bu duruma normal diyip gönderiyor. İki üç defa rot balans yaptırdım değişen hiçbir şey yok... Alt takım ön düzen her şeyi kontrol ettiler bir şey yok diyip gönderdiler. Lütfen sorun nerede olabilir yardımcı olur musunuz.
Araç 1,2 tsi 2016 model 14500 km de

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Selamu aleyküm aracımda titreme sorunu nedeniyle servise gittim.sorun tam olarak yüksek kilometre ile seyrederken 80 100 110 hafif sağ sol yaptığım zaman titreme meydana geliyordu titreme kesik kesik kendini biraz toparlarken titreme oluyordu. Yine düz yolda 80 ve üstü hızlarda hafif sağa dönüş yapıp toplarken yine yağ gibi değil titreyerek dönüyor.. virajlarda bazen çok belirgin oluyor. Servis hiç ama hiç ilgilenmiyor bu duruma normal diyip gönderiyor. İki üç defa rot balans yaptırdım değişen hiçbir şey yok... Alt takım ön düzen her şeyi kontrol ettiler bir şey yok diyip gönderdiler. Lütfen sorun nerede olabilir yardımcı olur musunuz.
Araç 1,2 tsi 2016 model 14500 km de

Başlığınızı düzenledim geçmiş olsun araç direksiyon hidroliğini kontrol ettirin yada pompaya da baktırın belki buradan sıkıntı olabilir

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Başlığınızı düzenledim geçmiş olsun araç direksiyon hidroliğini kontrol ettirin yada pompaya da baktırın belki buradan sıkıntı olabilir

Sağolasın abi vallahi moralim çok bozuk arabaya binesim gelmiyor. Bir usta bugün baktı biraz kullandı tekerlek bilyası dedi. Tekerlek bilyası olsa ses yapmaz mı. Veya titreşim yaparmi bilya.

Sağolasın abi vallahi moralim çok bozuk arabaya binesim gelmiyor. Bir usta bugün baktı biraz kullandı tekerlek bilyası dedi. Tekerlek bilyası olsa ses yapmaz mı. Veya titreşim yaparmi bilya.

Tekerlek rulmanı inceden bir uğultu yapar porya bağlantısında birşey varmı acaba ama birkaç defa rot ayarı yapışmış aracına tekerlekleri çevirerek kontrol etmişlerdir muhtemelen oradan da değilse aklıma başka yer gelmiyor
Amortisör kule başlıklarının civatası da kontrol edilebilir yani sesin oluşmasına sebebiyet veren her yere bakılmalı

Lastikleri ön arka yaparak... Yada başka bir araç ile değişerek denermisiniz... Dediğiniz şey... Lastik,porya,yada aks olma olasılığı çok yüksek... Ama ilk olarak lastikleri değişip bir denemenizi öneririm

Porya veya aks sa bu sorun ses yapmaya hemen baslar mı. Şu an ses yok uğultu yok Arabayı 30 ila giderken yokuş aşağı büyük tümseke vurdum bu arada.

Alt takıma bakıldıysa mutlaka sorun bulunurdu. Bu sorunun lastikten olma ihtimali de var. Lastikleriniz balans tutmuyor olabilir. Yüksek hızlarda titreşimin sebeplerindendir. Fren disklerinden şüphelenmek için frene bastığınızda fren pedalında vuruntu hissetmeniz gerekir. Lastikçiye gidin bence düzensiz aşınma var mı yok mu bakılsın gerekirse jantta eğrilme var mı bakılsın.

Aynı sorun bende var. Lastikler sıfır takıldı değişmedi. Daha onceden kendini usta sayan birine gidiyordum gaz verdiğimde vuruntu oluyordu. Salıncaktan olduğunu degismesi gerektigini söyledi . Cikma takmis ve degistikten sonrasında vuruntu gitti ama sizdeki gibi sağa dönerken sol taraftan titretme yapıyor . Baska bir ustaya sordum aks başından yapar dedi. Fırsat bulunca baktiracagim. Muhtemelen aksdan. Bilya olsa az da olsa uğultu yapar. Aracım leon 2006 1.6 benzin.

Geri
Üst Alt