Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Tavsiyesi

iç hacmi iki aracında aynı. yanlışım varsa arkadaşlar beni düzeltir ama iç hacim aynı. arka kısımda pandizot var leonda açılır kapanır şekilde o farkı var. bagaj derinlikleri yere doğru aynı sadece leonda bagajı açtığında koltuk biraz daha yakınında ama pandizot çıkabildiği için hacim konusunda sıkıntılı değil. motor konusuna gelince ruhsatte motor kodunun ilk üç harfi BCB olarak geçer 16 valf motorların. 8 valf de ise yanılmıyorsam AKL olarak geçer 8v motorların genelinde motor kapağı üzerinde sr yazar hatta bazı yerde bu motorlara sr motor ismide veriliyo o şekilde anılıyor yani. artı olarak birazdan resim yüklücem farkıda görebilirsin. malzeme olayına gelince emin ol çok çok ucuz bulduğum şaşırdığım parçalarıda mevcut ve yerli araç olmadığı için nadiren el yakan parçalarıda lakin örnek veriyorum motor parçaları çok sık bulunabildiği için faiş fiyatları yok ve yaygın bir motor. diğer yandan ön düzel vs gibi parçalar toledo-leon-bora-golf4-octavia gibi araçlarla bire bir uygun olan parçaları da mevcut.
bunlar 1.6 8v sr motorlar
18145861.jpg
bg41370267721akl engine.jpg

buda 1.6 16v motorlar
1451.jpg

amblemler kafanı karıştırmasın tabi wv yada seat amblemi olması farketmez kapak aynı. dikkat edeceğin husus yağ çubuğunun nerde olduğu. 16v lerde hava filtre kutusu ayrı bir yerde değildir motor kapağı içindedir. 8v lerde ise hava filtre kutusu akü arkasındadır.

2010 2011 Dizel Accent Era ;) 4 yıl kullandım sattım polo aldım. temizini bulamadığım için polo aldım. iddia ediyorum türkiye şartlarına en uygun araba !

Arkadaşlar açık olmak gerekirse 28 bin lira civarına 1.3 dizel modelli gırtlak dolu ( blutut, usb girişi, kol dayama, sensörler, cruse kontrol vs vs. ) linealar var şu tek sorunu 1.3 olması oda chiplerim diyorum. Parçası ucuz, yakıtı az , dizel,,,,

Linea, hyundai eradan daha geniş diyorlar eğer ebatları aynı ise era da düşünülebilir.

Tercihlerim arasında : Reno scanic, toledo, leon, linea, skoda roomster, Grand clio, era...

Ara.ta önceliğim parça sıkıntısı olmasın masraf çıkarmasın az yaksın, biraz genişlik ve bakım masraflarının ucuzluğu...

Arkadaşlar açık olmak gerekirse 28 bin lira civarına 1.3 dizel modelli gırtlak dolu ( blutut, usb girişi, kol dayama, sensörler, cruse kontrol vs vs. ) linealar var şu tek sorunu 1.3 olması oda chiplerim diyorum. Parçası ucuz, yakıtı az , dizel,,,,

Linea, hyundai eradan daha geniş diyorlar eğer ebatları aynı ise era da düşünülebilir.

Tercihlerim arasında : Reno scanic, toledo, leon, linea, skoda roomster, Grand clio, era...

Ara.ta önceliğim parça sıkıntısı olmasın masraf çıkarmasın az yaksın, biraz genişlik ve bakım masraflarının ucuzluğu...
ben 3 cocukluyum bana cordoba ii geliyor yetiyor büyüyünceye dek :D yakıt ekonomisi+donanım düşünürsen o paralara cok temiz 2008-2009 tdi cordoba alırsın.ama tavsiyem 2007 kasası cunku en diri kasa bu modelde...son söylediğin cumle baya takılı kaldım :) aracların coğu bakım masrafları aşa yukarı aynıdır.hyundai era hafif kasa sallar atar seni yol tutuşu zayıftır.parca ucuz diye bişi yoktur.orjınal her markanın parçası aşa yukarı fiyat yükseklikleri aynıdır.çıkmacılarla iş yapacaksınız malesef.yoksa tercih listesinde toledo leon skodayı kaldırın hakikaten pahalı parçaları.biraz lineada takılı kalmış gibisiniz.cok hantal araç.ben lineanın az yaktığını düşünmüyorum.son sözüm aracın markası ne olursa olsun araba evlattır ailenin bir ferdidir kazancına ortak olur ,ihtiyactır ...bu sözümü unutmayın derim :) herşeyin hayırlısını dileyerek satacam diye arac almayın uzun yıllar binecem diye alın..günümüz turkıyesınde araba almak çok güç.elindekinin kıymetini bilmemiz gerekir

ben 3 cocukluyum bana cordoba ii geliyor yetiyor büyüyünceye dek :D yakıt ekonomisi+donanım düşünürsen o paralara cok temiz 2008-2009 tdi cordoba alırsın.ama tavsiyem 2007 kasası cunku en diri kasa bu modelde...son söylediğin cumle baya takılı kaldım :) aracların coğu bakım masrafları aşa yukarı aynıdır.hyundai era hafif kasa sallar atar seni yol tutuşu zayıftır.parca ucuz diye bişi yoktur.orjınal her markanın parçası aşa yukarı fiyat yükseklikleri aynıdır.çıkmacılarla iş yapacaksınız malesef.yoksa tercih listesinde toledo leon skodayı kaldırın hakikaten pahalı parçaları.biraz lineada takılı kalmış gibisiniz.cok hantal araç.ben lineanın az yaktığını düşünmüyorum.son sözüm aracın markası ne olursa olsun araba evlattır ailenin bir ferdidir kazancına ortak olur ,ihtiyactır ...bu sözümü unutmayın derim :) herşeyin hayırlısını dileyerek satacam diye arac almayın uzun yıllar binecem diye alın..günümüz turkıyesınde araba almak çok güç.elindekinin kıymetini bilmemiz gerekir
Maalesef her aracın parçası aynı fiyatlarda olsa mondeo veya laguna alırdım ama ciddi anlamda pahalı parçalara sahip bunlar. Baskı balata mondeoda 3 bin lira tutuyor :( Şu aralar ciddi olarak scanic düşünüyorum. Altea XL ise arka koltuk genişliği toleodo ile aynıymış. Bana arka koltuğu geniş araç lazım bagaj ihtiyacım pek yok ama cordoba ufak gelir baya :) Eğer daha önceki araçlarım geniş olmasaydı ( hanım geniş arkaya alışmasaydı ) sorun olmazdı :)

Maalesef her aracın parçası aynı fiyatlarda olsa mondeo veya laguna alırdım ama ciddi anlamda pahalı parçalara sahip bunlar. Baskı balata mondeoda 3 bin lira tutuyor :( Şu aralar ciddi olarak scanic düşünüyorum. Altea XL ise arka koltuk genişliği toleodo ile aynıymış. Bana arka koltuğu geniş araç lazım bagaj ihtiyacım pek yok ama cordoba ufak gelir baya :) Eğer daha önceki araçlarım geniş olmasaydı ( hanım geniş arkaya alışmasaydı ) sorun olmazdı :)
o zaman size toyota avensis önereyim 2006 :) salon gibi 3+1 :D yalnız arkadaşın aracı için iki iç aks sorduk 2500 lira ...gerisini sen düşün.parça düşünmeyeceksin..sıfır arac da alsanız masrafsız araç yoktur.tamamen kullanımla ilgilidir.ihtiyacını karşılayacak gönlündeki aslana tez vakitte kavusursun inş...

0 km 2015 model 1.3 linea ya bindim. paket olarak dolu değildi yalnız 100km-120km den sonra allaha emanet gidiyo garibime geldi

0 km 2015 model 1.3 linea ya bindim. paket olarak dolu değildi yalnız 100km-120km den sonra allaha emanet gidiyo garibime geldi
Hemen sorayım toledo ile genişliği nasıl? biri 2002 model diğeri 2008 model araç sonuçta başımızı ağrıtmasın diye linea dedim.

Hemen sorayım toledo ile genişliği nasıl? biri 2002 model diğeri 2008 model araç sonuçta başımızı ağrıtmasın diye linea dedim.
toledo kadar geniş olmadığını söyleyebilirim. arka kısımda oturdum ve bir kaç kez kullanma fırsatım oldu arka kısım özellikle (2015 modelde) arkadaki koltuk başlıkları yüzünden resmen sırtıma ağrılar girdi iki büklüm oldum kesinlikle o başlık yukarıda olmalı yada iptal edilmeli ergonomik olarak rahatsız edici

Geri
Üst Alt