Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç sağ ön tarafından gelen sürtünme sesi?

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu sabah aracı çalıştırdım (hava -15 derece) üzerindeki kazları temizledim falan bindim başta farketmedim sonrasında sağ ön taraftan sürtünme sesi gibi rahatsız edici bir ses hani bu eski otobüslerde çalışırken duyarsınızya cırtlak bir sürtünme benzeri ses sonrasında hızlanınca biraz daha arttı toplamda 1 km olmadan aracı sağa çekip durdurdum. 5-10 sn bekleyim çalıştırdım ses kesildi sonra. Açıkçası korkuttu beni.

1- akşam el frenini çekmiştim yine çıkacağım diye çıkmadım hava soğuk olunca bazen yapışıyor diyorlardı o bu tarz bir sese neden olabilirmi?

2- sağ ön tekerin etrafı buzlaşmış karlarla doluydu giderken onlar lastiği sıkıştırıp ses yapmış olabilir mi?

3- çok anlamam ama kayış vb bişeylerde sorun olduğundan bu ses çıkmış olabilir mi acaba?

Büyük ihtimal el frenini çekili bıraktığınız için balatanın donması nedeniyle olmuş olabilir. Böyle soğuklarda el frenini çekmiyorum ben.

bende de aynı sorun oldu hatta bu sabah 4 te çorba içmeye gidelim dedik karda yağıyodu araç kaymaya başladı bi süre sonra abs devreye girdi ve abs arıza ışığı yandı o bahsettiğiniz seste gelmeye devam ediyodu neden oldu anlamadım ama o soğukta bayağı bi yürümek zorunda kaldık

aracın altında bulunan beyine bağlı sert benzin hortumlarına baktırmanı tavsiye ederim,muhtemelen hortumun bir noktasından kurtulmuş olmasından dolayı şaseye çarpıyor ses ondan olabilir,aynı sorunu yaşadım.

el freninden dolayı ön taraftan ses gelmez.. el freni yapışırsa aracı hareket ettirmek gerçekten zordur.. sizin sorununuz büyük ihtimalle sağ davlunbazın iç taraflarında kar birikmesi olmuş ve buzlanmıştır. motor ısınıncada eriyip sesi kesmiş olabilir.. alt taraftan bi bakın işi olmadığı halde kendi yerini bırakıp başka yerlerde dolanan kablo hortum vs. gibi bişeyler varmı diye kontrol edin :D

el freninden dolayı ön taraftan ses gelmez.. el freni yapışırsa aracı hareket ettirmek gerçekten zordur.. sizin sorununuz büyük ihtimalle sağ davlunbazın iç taraflarında kar birikmesi olmuş ve buzlanmıştır. motor ısınıncada eriyip sesi kesmiş olabilir.. alt taraftan bi bakın işi olmadığı halde kendi yerini bırakıp başka yerlerde dolanan kablo hortum vs. gibi bişeyler varmı diye kontrol edin :D
bendeki sorun aynen bahsettiğin sorun abi ama buzda kayınca abs arızası neden vermiş olabilir

abs arızasının nedeni soğuktan balatalarda yapışma gibi sıkıntı oluşmuş olabilir.. büyük ihtimalle beyine kaydetmiştir arızayı bilgisayara bağlatıp sorunun ne olduğuna bakabilirsin kardeşim... geçmiş olsun önemsiz bişeydir inşallah..:eek:key:

abs arızasının nedeni soğuktan balatalarda yapışma gibi sıkıntı oluşmuş olabilir.. büyük ihtimalle beyine kaydetmiştir arızayı bilgisayara bağlatıp sorunun ne olduğuna bakabilirsin kardeşim... geçmiş olsun önemsiz bişeydir inşallah..:eek:key:
inş önemsiz bişeydir yarın sınavımdan sonra bi baktıcam teşekkürler

Geri
Üst Alt