Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Park Etme - Güvenli Park

Görünen o ki farklı uygulamalar söz konusu :)

Mevcut olanlar dışında da acaba farklı yöntem sahibi sürücülerimiz var mı? :)

Araç stop ettirildikten sonra el freni çekilmeli ve aracin ağırlıgi el frenine binmeli son olarak arac vitese alinmali benim icin mantikli olan budur..

Şöyle bir şey var ki araçların kullanım kılavuzlarında aracın el freni çekilmeli ve boşta bırakılmalı şeklinde ifade ediliyor. Yanlış mıyım? Bu işin doğrusu nedir tam manasıyla bir teknik açıklama bekliyorum ben :rolleyes:

Sadece el freni kullanıyorum, sadece rampanın eğimine göre el frenini çok yada yeterli seviye çekiyorum o kadar. Bir sıkıntı yaşamadım şükür.

Bence araç boştayken el frenini çekip freni bırakıp tüm ağırlığı el frenine verdikten sonra viteste bırakmak gerekiyor.
Bende aynı şekilde yapıyorum. Fakat kışın hava şartları durumuna göre sadece vitesde bırakabiliyorum. Ayrıca yol durumuna göre düz ve eğimli yerlerde direksiyonuda kaldırım yönüne doğru çevrilmiş halde bırakıyorum ki hem araç kayarsa kaldırıma kaydın hemde POLİS gelip çekmesin diye :) tabi halatlı olan için portlifli olan zaten saniyeler içinde alıyor:))

Bende yıllardır elfireni yok bagajda odun tasıyorum tekerin altına birakıyorum 4 adet önlü arkalı VALLA BETON GİBİ DURUYO SABİT HE SABİT HA ÖYLE DÜMDÜK :) :) :)

Kis haric herzaman el freni ve vitesi ayni anda kullanirim ama kisin el freni telleri cok cabuk dondugundan cekmiyorum bir kere basima geldi insanin basina gelince cok iyi bir tecrube oluyor :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

- kaçta donuyor bilen varmı -6 ya kadar çektim de donmadı

Bende yıllardır elfireni yok bagajda odun tasıyorum tekerin altına birakıyorum 4 adet önlü arkalı VALLA BETON GİBİ DURUYO SABİT HE SABİT HA ÖYLE DÜMDÜK :) :) :)
Hem takoz niyetine hem de yoldaki baltalara önlem.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt