Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Muayenesi Hakkında Kafanıza Takılanlar

SICAK GELİŞME !!!

Cam filmi tamamen hafif kusura döndü tüm camlar için geçerli hafif kusur oldu

İkitelli sanayide çok fazla pert seat vardı 3-4 ay önce yakınsanız bir dolaşı n
[doublepost=1509979283,1509979234][/doublepost]Ön cama atılan su yarım folyoda ağır kusur
[doublepost=1510312625][/doublepost]An itibariyle sadece arka bagaj camında film serbest yavaş yavaş geri adım atılmaya başlandı sanki
Sağol kardeş

GÜNCEL
Merhabalar ben de muayene konusunda tavan kaplamasıyla şansımı denedim ancak geçemedim bugün muayeneden.
Film folyo işi yapan bir yere 150 liralık fatura kestirdim adama da 40 lira verdim tekrar muayeneye geldim ve geçirdiler.
Şimdi muayene evrakında aracın rengi siyah beyaz oldu. Ruhsata işlenmesi gerekiyormuş. İlgilenenlere. Herkese iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• fullsizeoutput_1a2a.jpeg
    fullsizeoutput_1a2a.jpeg
    186.8 KB · Görüntüleme: 64
Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık ağır kusur değil!

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla hayata geçti.

https://www.posta.com.tr/egzoz-emisyon-olcumu-olmamasi-artik-agir-kusur-degil-2082705

Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık ağır kusur değil!

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla hayata geçti.

https://www.posta.com.tr/egzoz-emisyon-olcumu-olmamasi-artik-agir-kusur-degil-2082705
perhiz
lahana turşusu...:mad:

Mk3 aracımın Sislerine beyaz led ampul takmak istiyorum yeni aldığım tampon takılmadan önce yapılması lazım, sonrasında muayeneye giricem sislere ne led ampul takarsam geçer marka modellerde tüvtürk onaylı olan varmıdır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bir arkadaş sormuş ama arada kaynamış cevaplanmadan :)

tekrar sorayım;

aracın orjinal lastik ebatı 185 60 15 bende takılı olan 205 45 17. sapma hesaplandığında %2 fln çıkıyor.

bu durumda muayeneden geçer mi ? yoksa imkansız mı :)

Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın gizli özelliklerini açtıracağım. Size bu konuda danışmak istiyorum.

VAGCOM ile açtıracağım aşağıdaki aşağıdakilerden biri aracın muayeneden kalmasına neden olur mu?
Sadece şu sayılı maddeler kalır deseniz bile yeterli

1) Amerikan Park (sinyal verildiğinde diğer sinyaller tamamen sönecek)
2) Arka parkların ön gündüz farı ile birlikte yanması
3) Arka halojen stopların sinyal verildiğinde sinyal ile senkronize şekilde yanıp sönmesi
4) Frene basıldığında arkadaki tüm stopların yanması (Şu anda sadece dış stoplar yanıyor)
5) Ön halojen farların sinyal verildiğinde sinyal ile senkronize şekilde yanıp sönmesi
6) Ön halojen sis farlarının selektörle birlikte yanıp sönmesi
7) Sis Farlarının Gündüz Farı Olması

Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın gizli özelliklerini açtıracağım. Size bu konuda danışmak istiyorum.

VAGCOM ile açtıracağım aşağıdaki aşağıdakilerden biri aracın muayeneden kalmasına neden olur mu?
Sadece şu sayılı maddeler kalır deseniz bile yeterli

1) Amerikan Park (sinyal verildiğinde diğer sinyaller tamamen sönecek)
2) Arka parkların ön gündüz farı ile birlikte yanması
3) Arka halojen stopların sinyal verildiğinde sinyal ile senkronize şekilde yanıp sönmesi
4) Frene basıldığında arkadaki tüm stopların yanması (Şu anda sadece dış stoplar yanıyor)
5) Ön halojen farların sinyal verildiğinde sinyal ile senkronize şekilde yanıp sönmesi
6) Ön halojen sis farlarının selektörle birlikte yanıp sönmesi
7) Sis Farlarının Gündüz Farı Olması

Neredeyse bu yaptıracak olduklarının hepsi ağır kusur oluyor
Sinyal verilince sadece o kısımın ışığı yanmalı eğer diğer tarafta yanarsa direk kalıyor arka stopların da hepsinin yanması aynı şekilde

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Geri
Üst Alt