Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç LPG de200 km de 40-50 tl lik benzin yaktı

bahsi geçen yakıt değeri göstergedeki değermi ? yoksa hakikaten deponun ( benzin ) boşaldığına eminmisiniz ?
Benim başıma megane II aracımda gelmişti.. Bazı araçlarda yaptığı km ve yakıt değerine göre benzin göstergesi depo dolu olsada düşebiliyor ? Bence benzin deponuz doludur..

Göstergedeki değer. Depodaki benzin durur fakat gösterge düşer. Ve sadece yukarda bahsettiğim araçlarda mevcuttur. Kesinlikle alman araçlarda yoktur.

Göstergedeki değer. Depodaki benzin durur fakat gösterge düşer. Ve sadece yukarda bahsettiğim araçlarda mevcuttur. Kesinlikle alman araçlarda yoktur.
Kesinlikle yoktur diyorsan birşey diyemem.. Ama başıma gelen olaya birebir tutuyor :)
bilgi için teşekkür ettim.

Kesinlikle yoktur diyorsan birşey diyemem.. Ama başıma gelen olaya birebir tutuyor :)
bilgi için teşekkür ettim.

Mesajı dikkatli okursanız renault-pejo-citroen araçlarında vardır yazdım. Alman araçlarında yoktur demiştim. Ve sizin bahsettiğiniz araç renault megan II ve o araçta yapar .

Yakıtı tekerden düşürme olayını (Araç gasla gidersin fakat teker döndüğü için araç benzin eksilttiğini zanneder ve benzin ibreyi düşürür) sadece Fransız 2004 model üstü araçları yapar. (Reno-citroen-pejo) Birde honda nın 2011 den sonraki accord ve ctiy modeli). Bunun haricinde alman araçlarında zaten o bahsedilen konu olmaz. Olsa bile neden şimdi oldu. Lpg takıldıgı gün aynı sikayeti yapman gerekirdi. Seat cordaba dahil hiçbir alman aracı tekerden benzin ibresini düşürmez.

çok sağol ismail abi benim mühendis arkadaş renoları saydı birde bizim seatı saydı ama dün benzin koydum 5 liralık ve dediği olmadı hiç fark etmedi .. sen haklısın abi bizim seatlarda tekerden menzil almıyor ya da yakıtı tekerden göstermiyor pazartesi tüm sorunlarını hallettirecem inşallah

bahsi geçen yakıt değeri göstergedeki değermi ? yoksa hakikaten deponun ( benzin ) boşaldığına eminmisiniz ?
Benim başıma megane II aracımda gelmişti.. Bazı araçlarda yaptığı km ve yakıt değerine göre benzin göstergesi depo dolu olsada düşebiliyor ? Bence benzin deponuz doludur..

değere öncelikle araç bilgisayarında ki menzil düşmesinden ulaştım .. aracı gazda kullanırken ki gazda araç beyne bağlı değil alacağı mesafede düşme olmaması lazım çünkü benzin kullanmıyoruz ancak kullanırken sürekli düşme oldu bende bir terslik var dedim ama pek önemsemedim..
ta ki 200 km yol gitmeden benzin ikaz ışığı yanana kadar.. yani 20 tl kalana kadar.. oysa araçta 60 70 tl lik yakıt yani benzin olması lazım..

sizin söylediğinizi doğru kabul edelim bitmemiş diyelim (illlaki biraz eksilme olur o ayrı ) bunu nasıl anlayabilirz depoyu fulleyerek mi..

yazdım ya sana muhammet benzini full yap sonra 100 yada 200 km sonra tekrar fullemeye calıs bakalım o zaman ne olacak

değere öncelikle araç bilgisayarında ki menzil düşmesinden ulaştım .. aracı gazda kullanırken ki gazda araç beyne bağlı değil alacağı mesafede düşme olmaması lazım çünkü benzin kullanmıyoruz ancak kullanırken sürekli düşme oldu bende bir terslik var dedim ama pek önemsemedim..
ta ki 200 km yol gitmeden benzin ikaz ışığı yanana kadar.. yani 20 tl kalana kadar.. oysa araçta 60 70 tl lik yakıt yani benzin olması lazım..

sizin söylediğinizi doğru kabul edelim bitmemiş diyelim (illlaki biraz eksilme olur o ayrı ) bunu nasıl anlayabilirz depoyu fulleyerek mi..

Aynen hocam fulleme olabilir ama.. İsmail abimiz seatlar yapmaz bu sıkıntıyı diyor.. Sen yinede bu hususu göz ardı etme.. p.tesi inş ustayla çözersiniz sıkıntıyı..

Geri
Üst Alt