Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç kaplamasını ruhsata işletme

45 tl'ye yapılıyorsa tekrar renk değiştirebilirim :) şaka bir yana dediğim gibi kendim uğraşacak vaktim olmadığı için muameleciye verdim bu rakamın yaklaşıp 180 tl'si renk değişimi için kesilen fatura kdvsiydi zaten ruhsat değişiyor ne kadar olduğunu bilmiyorum rakamın illaki muamelecide bir 150 falan alıyordur kendine ama sorun yaşamıyorsunuz çünkü muayene istasyonları araç kaplama yazdığı anda ek-1 e ruhsata işletmeniz imkansız kuzenim kendisi yapmak istedi yaklaşık 5 ay kadar önce istasyon ek-1 e kaplama olduğu görülmüştür yazdı sonuç hüsran trafik tescil evrakları bile almadı 1 hafta bekledi ek-1 i kaybettim diyerek tekrar doldurttu tekrar renk tespiti yaptırdı sonuç yine hüsran :) işini muameleci halletti birlikte gittiler farklı bir istasyona direk xxxx renk olduğu görülmüştür yazıp verdiler bende uğraşmamak için direk muameleciye verdim halletti getirdi durum budur kendin uğraşmak istediğinde muhtemelen 150 tl gibi daha ucuza halledilebilir diye düşünüyorum

ruhsata işletiyorsunuz faturayla gidip, muayene vs.. yapılmıyor sadece görevli kaplamaya bakıyor , toplamda 130tl tutuyor

Yok levent abi Mustafa abinin demek istediği ek1 ve faturayla muayene yerine gidip tespit yapılıo sonra ruhsat çıkıo ve daha sonra araç muayeneye girmiyo demek istedi sanırsam :confused:

arac kaplama

Merhaba,,
Benimde aracım siyah rennkti mat beyaza kaplattım faturasını da aldım kaplatığım yerden muayne istasyonuna gittim renk tespiti için geldiğimi belirttim biraz bekledim sonra geldiler ek1 formuna araç mat beyaza kaplanmıştır yazdı dedim yazmayın lütfen ruhsata işlemiyorlar trafikte doğrudur yapıcak birşeyimiz yok dediler yetkili ile görüşmek istediğimi belirttim geldi dedim sadece beyaz renk olmuştur yazarmısınız ek1 formuna yazamayız araç ne işlem görmüşse onu yazarız dedi cekti giiti trafiğe gittim işlem yapamayız yönetmelikte kaplama diye birşey yok dediler döndüm tanıdık mumeleciye gittim 200 tl verdim 1 gn sonra aldım beyaz yazıor şuan.

Anlatılana bakınca, bir sonraki muayenede sıkıntı çıkması muhtemel.

80 tl ye ruhrastın 2.yapragı degısıyo bu arada faturada renk belırtılmesı olması gerekıyo?

arkadaşlar hangi istasyon kaplama, hangi istasyon sadece rengini yazıyo onları belirtirseniz yaptırıcak arkadaşlarda ona göre istasyon seçimi yaparlar(biraz devrik oldu sanki)

Arkadaşlar herşeyi geçtim şunun cevabını alamadım ruhasatı falan çıkardıktan sonra tekrar muayeneye girmem mi gerekio çünkü ruhsatın 2 yaprağında da renk yazıo ve onlar değişince araç muayene yapışkanı gidecek o nasıl olacak

Geri
Üst Alt