Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Isınmıyor

En son bakımı ne zaman yapıldı aracın? Aynı durum bende de olmuştu, sanayide ustaya götürdüm ve polen filtresini doğru takmadıklarını belirledik. Tak çıkar yapıp basit bir temizlikle Tofaş kaloriferi gibi oldu araç

@denizbalku öncelikle geçmiş olsun. Aracın kaç model?
Fan hızı son ayardayken mi az üflüyor?
Bilgi verme şansın var mıdır?

Teşekkürler

Kemerini tak, yoluna bak...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Klima dijital ben hiç kendim ayarlamam auto modda sadece dereceyi değiştiririm ama klimayı en son hıza da çıkardım en yüksek sıcaklığa da çıkardım ama sabah 20 dakika yol gitmeden ısıtamıyorum arabayı.
[doublepost=1516946445,1516946348][/doublepost]
En son bakımı ne zaman yapıldı aracın? Aynı durum bende de olmuştu, sanayide ustaya götürdüm ve polen filtresini doğru takmadıklarını belirledik. Tak çıkar yapıp basit bir temizlikle Tofaş kaloriferi gibi oldu araç

Araba fabrikadan çıktığı haliyle duruyor. İlk bakımı pazartesi yaptırıcam. Dediğiniz olay daha önce başka araçta başıma gelmişti benim de aklıma ilk o gelirdi ama daha araç sıfır bakım bile yapılmadı işte.

Klima dijital ben hiç kendim ayarlamam auto modda sadece dereceyi değiştiririm ama klimayı en son hıza da çıkardım en yüksek sıcaklığa da çıkardım ama sabah 20 dakika yol gitmeden ısıtamıyorum arabayı.
[doublepost=1516946445,1516946348][/doublepost]

Araba fabrikadan çıktığı haliyle duruyor. İlk bakımı pazartesi yaptırıcam. Dediğiniz olay daha önce başka araçta başıma gelmişti benim de aklıma ilk o gelirdi ama daha araç sıfır bakım bile yapılmadı işte.

Sende bir problem olabileceğini düşünmüyorum. Basit bir durumdur muhtemelen. Polen filtren çevre ve hava şartları nedeniyle tıkanmış da olabilir. Bakımda belli olur zaten. Pazartesi cevabını bekliyoruz :)

Sende bir problem olabileceğini düşünmüyorum. Basit bir durumdur muhtemelen. Polen filtren çevre ve hava şartları nedeniyle tıkanmış da olabilir. Bakımda belli olur zaten. Pazartesi cevabını bekliyoruz :)

Zaten sorucam bakımda bu araba neden ısınmıyor diye. Ancak internette küçük bir araştırma yaptım vag grubu birçok araç sahibi aracının motorunun geç ısınması ve kaloriferin de buna bağlı olarak az ısıtmasından şikayetçi olmuş hatta bu durumu kabullenmişler. Ama ben kabullenemedim henüz :)

2017 dizel leonumda aynı sorun var. 1.5lt fluence 1000m sonra sıcak havayı verirken, leon 2.5km sonra anca veriyor.leon 1.6lt olduğu halde. Bu mesafeler gerçek ölçülmüş, hava sıcaklığının 4 derece olduğu şartlarda ölçüldü. Bence bu markada kronik bir durum.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2017 dizel leonumda aynı sorun var. 1.5lt fluence 1000m sonra sıcak havayı verirken, leon 2.5km sonra anca veriyor.leon 1.6lt olduğu halde. Bu mesafeler gerçek ölçülmüş, hava sıcaklığının 4 derece olduğu şartlarda ölçüldü. Bence bu markada kronik bir durum.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence Fransız markalar ısınma konusunda daha iyi. Ben Laguna 2 yi kışın çalıştırıp hemen klimayı çözdürme ayarında açar inerdim arabanın buzunu karını temizleyene kadar sıcak hava verirdi. Geçen gün Kırıkkaleye gittim arabayla kalorifer 27 derecede üzerimde takım elbise vardı buna rağmen sıcaktan bunaltmadı. Lagunada 24 dereceyle baygınlık geçirtirdi bana o yüzden çok yadırgadım bu arabayı.

Aracınızın yaşını bilmiyorum lakin hararet göstergesi 90 da stabil değilse ve araç ısınmıyorsa termostat arızasından şüphelenilebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracın hararet göstergesi 90 derecede stabil hale gelmiyorsa termostat arızasından şüphelenilebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracın 90 a gelmesi çok uzun sürüyor ama bu bir arıza değil çoğu kişide durum buymuş yani motorun özelliği bir bakıma geç ısınması o da iç ısınmayı etkiliyor haliyle.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt