Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç içi kamera

bora55

Kıdemli Üye
Selamlar...
Aklımda bu sıralar araç içi kamerası geçiyor. Ne kadar gereklidir orası da ayrı bir nokta ama sanki artık her arabaya şart gibi düşünmeye başlıyorum.
Bildiğimiz marketlerden bir tanesinin ilanında resimdeki kamerayı gördüm. Sizce bu kamera nasıldır ? (görüntü kalitesinin pek de güzel olacağını sanmıyorum.)
Ve böyle birşey alacak olsak neye dikkat etmeliyiz ? Bu kameralar devamlı olarak çakmaklığa mı takılı oluyor ? Ne bilem bu kamera arabada biz olmadığımız zamanlar da hırsızların dikkatini çekme ihtimalı olur mu :D
Sahip olan yada bilgisi olan yorumda bulunursa iyi olur...

adsız.JPG

Son düzenleme:
yani ayrıca montaj yapılmazsa çakmaklığa bağlı olmalı ama sabit montaj yapılıyor, hırsızlık durumunda falan devreye girenler var mesela, dikkatini çekeceğine uzaklaştırır öyle bir ürün :)

Aynı yalanlarla kandırılmış biri olarak ürünün yorumunu yapayım. Bendeki cihazın adı Rowell RW-34 olarak geçiyor. İçerisinden ölmüş bir Nokia BL-5C batarya çıkıyor (ben evde eski bir BL-4C bataryam vardı onu taktım o daha iyi çalışıyor) yanında 4 gb hafıza kartı ve oto kokusu hediyeli kargo hariç 49,90 TL fiyatı var.

Ürünü 9 Temmuz'da sipariş verdim, GG üzerinden aldım ve elime 11'inde akşam ulaştı. Ürünü o akşam denedim fiyatına göre mükemmel diyebileceğim bir kayıt kapasitesi var. Gerçekten çok netti. Tek sıkıntı ses hışırtı/cızırtı arası kaydoluyor. Keşke kapatma ayarı olsaydı derim.

Ertesi sabah işe giderken deneyeyim dedim. O da ne?! Sanki katarakt olmuş gibi çekiyor! Allah'tan Kayseri' de teknik servisi varmış, götürdüm. Ürünün sıkıntısını anlattım. Sadece dinledi ve eline bir form aldı "Ürünü alalı 30 gün olmamış, iade mi edeceksiniz değişim mi istiyorsunuz dedi" ben ilk halini düşünerek değişim dedim.

Neyse, toptancı firma ile iletişime geçtim, ürünü kargoladım. Değişimi 6 gün içinde tamamladılar. Yeni gelenden epey memnun kaldım. Hani kafamda "Acaba gündüz güneş düşünce mercek filan mı eridi?" sorusu vardı, onu ikinci gelen kamera ile aştım çünkü Mersin' de sıcakta ben yatıyordum o da arabanın ön camında yatıyordu. Aracım lacivert. İçerdeki ısıyı siz düşünün.

Neyse, gel zaman git zaman 15 gün sapasağlam kullandım. Tabi ses hala kötü. Ama umrumda değil. (Bu arada en düşük kalitede 4 gb karta 2 saat 21 dk kayıt yapıyor. PC' de de çok net olmuyor geniş ekranda.)

Sonra bir gün sabah düzgün iken akşam iş dönüşü yine katarakt olduğunu farkettim. Görüntü yine flu çekiyor. Hani ben arabayı uzaktan tanıyorum zaten diyorsanız ayırt edersiniz aracı çok zor değil. Dibine girince de plaka okunuyor ama Allah korusun bir olay olduğunda hakimin otomobil bilgisi nedir, ya da net olmayan kanıta itibarı ne olur diye düşününce ha var ha yok diyor insan...

Dün yeniden aldığım yer ile görüştüm mesaj yoluyla. İthalatçı ile yazışalım dedi. Rowell TR'ye mail attım ama websitelerinde öyle bir ürün bile yok çok da sallayacaklarını sanmam...

Dün kaliteli cihazları araştırmaya başladım. Ne yalan söyleyim, aracın akına mokuna dünya para veriyoruz, güvenlik için de vermeliyiiz diye kalitesi iyi olup da özellikleri çok iyi olmayanlara bakıyorum. Bir çok ulusal forumda kullanıcılar deneyimlerini paylaşmışlar.

Link paylaşmak yanlış değildi hatırladığım kadarıyla;

http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/tm.htm

Bu GT680W ortalama bir cihaz. Çok daha üstünleri var. Aslında almışken GPS'lisini almak gerek. Ama kimilerinin uyduya bağlanması 20 dk sürüyormuş. Benim işyerim zaten 30 dk uzakta :)

Bu tür aletlerde önemli olan şey 720p - 1080 p olması değil, chipset marka/modeliymiş bilginiz olsun. :) Dünkü araştırmalarımda bunları öğrendim :)

Ebay gibi yerlerden almayı düşünüyorum. 79 $ gibi fiyatı var.
http://www.ebay.com/itm/Shadow-GT68...129?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19f1bcea01

Sıkıntıyı çözemezsek bu elimdeki cihazı da arkaya doğru çevirip kullanırım artık. Ya da açar parçalar bişiler yaparım :)

Benim tavsiyem, isterseniz alın. Eğer direkt o mağazaya iade edebilecekseniz. Gerçi bu seferde kullanılmış ürün diyecekler :( En iyisi siz denemeden etmeden almayın. Diyorum ya benim 1.'nin bozulması 1 gün, 2.'ninki 15 gün sürdü :) İnternetten iade süresini bile aştı namıssız :)

Bence de artık araç kameraları şart, ben ara ara kullanıyorum. Çin'den getirtmiştim. Bendeki model bu

http://www.ebay.com/itm/Dual-Camera...-GPS-Logger-and-GSensorCVWLC143-/151373820190

Görünrü kalitesi (gündüz) oldukça iyi olmasına karşın gece görüşü yok maalesef. Tek artısı GPS diyebilirim. Kamerayı direk bilgisayara bağlayınca bir EXE çıkıyor ve bir program açılıyor. 2'şer dakikalık videolar halinde veriyor, istediğinizi sağ tıklayıp kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Google Maps üzerinden gittiğiniz rotayı gösteriyor aynı anda. Maruz kaldığınız G kuvvetini dahi gösteriyor.
Açıkçası çekim kalitesi daha net olan, gece-gündüz çekim yapabilen, ön cama kabloları dahil sabitleyebileceğim daha küçük boyutlarda bir cihaz arayışı içerisindeyim. Hatta direk enerji kablosunu dahi aküden bağlatıp sabit kalsın istiyorum. Ancak aracı çoğunlukla hafta sonları kullandığım için aküsü biter korkumda var. Düşündüğüm model aslında buydu

http://www.ebay.com/itm/301237141952?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

ancak Emre'nin verdiği linklerdeki yazıları okuyunca kararsız kaldım ve ciddi ciddi düşünmeye başladım. Ancak o kadar çok seçenek var ki.

Bence de artık araç kameraları şart, ben ara ara kullanıyorum. Çin'den getirtmiştim. Bendeki model bu

http://www.ebay.com/itm/Dual-Camera...-GPS-Logger-and-GSensorCVWLC143-/151373820190

Görünrü kalitesi (gündüz) oldukça iyi olmasına karşın gece görüşü yok maalesef. Tek artısı GPS diyebilirim. Kamerayı direk bilgisayara bağlayınca bir EXE çıkıyor ve bir program açılıyor. 2'şer dakikalık videolar halinde veriyor, istediğinizi sağ tıklayıp kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Google Maps üzerinden gittiğiniz rotayı gösteriyor aynı anda. Maruz kaldığınız G kuvvetini dahi gösteriyor.
Açıkçası çekim kalitesi daha net olan, gece-gündüz çekim yapabilen, ön cama kabloları dahil sabitleyebileceğim daha küçük boyutlarda bir cihaz arayışı içerisindeyim. Hatta direk enerji kablosunu dahi aküden bağlatıp sabit kalsın istiyorum. Ancak aracı çoğunlukla hafta sonları kullandığım için aküsü biter korkumda var. Düşündüğüm model aslında buydu

http://www.ebay.com/itm/301237141952?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

ancak Emre'nin verdiği linklerdeki yazıları okuyunca kararsız kaldım ve ciddi ciddi düşünmeye başladım. Ancak o kadar çok seçenek var ki.
Abi senin kameranın bir adet gece videosunu şöyle 1-2 dk'lık youtube'a vs yükleyebilir misin? Bir görsek iyi olur aslında. Hani iyi değil diyorsun da ne kadar iyi değil ya da sana göre iyi olmama seviyesi nasıl :) Kendimi ifade edebiliyor muyum bilmiyorum ama :) Zifiri karanlıkta far hariç bir halt belli olmuyor bunlarda lakin aydınlatmalı ş.içi nasıl acaba onu merak ediyorum.

aracıma uygulamak istediğim o kadar elektronik malzeme varki sayısını hatırlamıyorum, kamera, park sensörü muldimedya vs vs vs. ama şekilleri uyumlulukları araca uygun değil, geçen gün park sensörü taktırmaya gittim, ikaz ekranını torpidoya yapışması gerekiyormuş vs, yaw tamam yapışması gerekiyorda ama emanet gibi duruyor, öyle görüncede soğukluk geliyor tadım tuzum kalmıyor vazgeçip geri dönüyorum. :confused::confused:

Bende düşünüyorum ön kamera ne alsam giye düşünüyorum varmı bi tavsiyesi olan

Bu konuda herkesin değişik tecrübeleri ve talebleri var güzel bir model bulup forumdan almak isteyipte almak isteyenler alsınlar derim bende araştırıyorum kamera ama ebatları biraz büyük daha ufak boyutlu ve kullanışlı bir kamera almayı düşünüyorum.

Abi senin kameranın bir adet gece videosunu şöyle 1-2 dk'lık youtube'a vs yükleyebilir misin? Bir görsek iyi olur aslında. Hani iyi değil diyorsun da ne kadar iyi değil ya da sana göre iyi olmama seviyesi nasıl :) Kendimi ifade edebiliyor muyum bilmiyorum ama :) Zifiri karanlıkta far hariç bir halt belli olmuyor bunlarda lakin aydınlatmalı ş.içi nasıl acaba onu merak ediyorum.

Geçen akşam çektim, ilk fırsatta eklerim. Dediğim gibi görüntü kötü, en azından senin eklediklerinin yanında esamesi okunmaz. Ön tarafta farın aydınlattığı bir alan o kadarcık.

Geri
Üst Alt