Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç değişikliği?

aux

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar;
Bir çoğunuz aracımı biliyor, 2007 model 44.700 km'de ilk günkü gibi tertemiz 1.6 Sport Up.
Üzerindeki aksesuarların hepsini birbirini tamamlıyor..
Kısaca bahsetmek gerekirse
BBS CK 18" + P zero rosso lastikler 11.000km'de
Koni Yumuşaklık ayarlı Amortisör + Eibach -5cm sportline yaylar
Bixenon farlar
Cupra ön Tampon
Parlak Beyaz kaplama (Altındaki boyası dipdiri , pek çoğunuz cila günlerimi hatırlayacaktır:D )
Yan marşpiyeller
Orjinal kol dayama
Krom Göstergeler
Piano black iç trimler
5220.jpg

Aracımı gerçekten çok seviyorum ve her baktığımda haz alıyorum..Ancak şu an karşımda şöyle bir seçenek var.
B7 Kasa Audi A4 2.0Turbo Quattro Şampanya Bej Renk
2006 model 90.000KM'de araç.
Kazasız.
S-line değil. ilave olarak Bej Deri döşeme + Orjinal Bixenon farlar var.
Sahibi sakin bir sürücü,aracın yıpranmadığına çok çok eminim.bizden bir araç alıp takasa bunu vermek istiyor.Onun aracını kendime düşünmüyor değilim.
5180.jpg

A4'ü alıp zamanla ufak ufak oynayarak şu hale sokmayı düşünüyorum;
2576402403-307678417c-b.jpg

21397750052_large.jpg

Büyük ihtimal kırmızı kaplama + 19" jant + coilover gibi birşeyler yaparım gibi gözüküyor 1 sene içinde...
2.0Turbo motor geliştirmeye çok müsait bir motor , ve quattro oluşu ile de güç kaybı olmadan yere iletmek çok avantajlı.

Siz olsanız ne yaparsınız?

2.0TFSI fikri güzel. Tebrik ettim :) Ama 90.000km de aldığın arabayı kaç km kullancan?

Alttaki resimleri gormeden degmez diyodum kendi kendime ama bu hale sokucaksan fena olur :)

Bu arada yanlış bir bilgiyide düzeltiyim, AWD sistemleri güç kaybını azaltmaz arttırır.

2.0TFSI fikri güzel. Tebrik ettim :) Ama 90.000km de aldığın arabayı kaç km kullancan?

valla alp 2007 yılında leon'u aldım..sene 2011..44.700 oldu..7 ay * 2 sene yani toplamda 14 ay boyunca haftada 3 gün Sakaryaya gidip geldim araçla okula..okul bitti yazları neredeyse her haftasonu sapancaya gittim döndüm...yani bunları yapmamış olsaydım şu anda aracım herhalde daha 25.000 - 27.000 km de falan olurdu..
Şu anda haftanın 6 günü çalışıyorum ve haftaiçleri resmen aracı kullanmıyorum gibi birşey..günde 6 km falan yapıyorum o da caddeye falan çıkıp kız arkadaşımı eve falan bırakacaksam..hadi fenerbahçeye gitsek olsun 10 km =) o da her gün değil=)

90.000km'de aldığım bu aracı 4 sene sonra 110-115.000km de falan satarım gibi duruyor bu koşullarda..

Bu arada yanlış bir bilgiyide düzeltiyim, AWD sistemleri güç kaybını azaltmaz arttırır.

tam yanlış demeyelim... 2.0t yi azıcık yükleyip 280 hp yaptığımızı varsayalım..
tamamen önde çeker a4 ile , 4 çeker a4 kıyası yapalım..
önden çeker yere aktarırken patinaja kaldığı durumda , 4 çeker araç çoktan yolunu almış gitmiş olacaktır.
Ancak diferansiyelden güç iletimi sırasında %8'e varan güç kaybı da kaçınılmazdır.
Daha detaylı bilgi istersen temel otomotiv kitabımızdan eğitimi kitapçıklarımızdan bir kaç sayfa ekleyeyim:D

Fiyat önemli Volkancım, fiyatı uygunsa değiştir hertürlü A4 yakışır :)

valla alp 2007 yılında leon'u aldım..sene 2011..44.700 oldu..7 ay * 2 sene yani toplamda 14 ay boyunca haftada 3 gün Sakaryaya gidip geldim araçla okula..okul bitti yazları neredeyse her haftasonu sapancaya gittim döndüm...yani bunları yapmamış olsaydım şu anda aracım herhalde daha 25.000 - 27.000 km de falan olurdu..
Şu anda haftanın 6 günü çalışıyorum ve haftaiçleri resmen aracı kullanmıyorum gibi birşey..günde 6 km falan yapıyorum o da caddeye falan çıkıp kız arkadaşımı eve falan bırakacaksam..hadi fenerbahçeye gitsek olsun 10 km =) o da her gün değil=)

90.000km'de aldığım bu aracı 4 sene sonra 110-115.000km de falan satarım gibi duruyor bu koşullarda..

Motorun ısınınca gideceğin yere varmış olcan desene :D:D

şöyle söyleyeyim sahibindende 2.0t quattro ilanlarına baktım..oradaki fiyatların net 10-12.000 tl aşağısına...leon'un üzerine en fazla 5-6bin TL koymam gerekir daha fazlası değil...

Geri
Üst Alt