Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç buz gibi...

arkadaşlar kaloriferle ilgili kafama takılan bir durum var şöyle ki, atıyorum 24 derece sıcaklığa ayarlıyorum motor tam ısınmış vaziyette. bir süre o sıcaklığa gelene kadar soğuk üflüyor. tam ha şimdi ısıtmaya başladı diyorum bi anda yine soğuk üflüyor auto modda açık değil bunu sizde de yapıyor mu makyajlı leon sahibi arkadaşlar

arkadaşlar kaloriferle ilgili kafama takılan bir durum var şöyle ki, atıyorum 24 derece sıcaklığa ayarlıyorum motor tam ısınmış vaziyette. bir süre o sıcaklığa gelene kadar soğuk üflüyor. tam ha şimdi ısıtmaya başladı diyorum bi anda yine soğuk üflüyor auto modda açık değil bunu sizde de yapıyor mu makyajlı leon sahibi arkadaşlar

motor daha yeni 90'ı görmüşse aynı senaryoda vites küçültüp biraz devir çevirince tekrar sıcak üflemiyo mu. ??
velakin şöyle bişi de var..climatronic dış ortam sıcaklığı sanırsam 12-13 derece olması lazım civarındayken yaz moduna geçiyo..bazı kış günlerinde tepede güneş hava pek soğuk gibi değil ama araba sıcak olsun istiyo insan..dışarısı 12-13 dereceyken sıcak hava üfletmek için 25 derecenin üstüne ayarlamak gerekiyo sıcak vermesi için..aksi halde üflediği hava dışardan yine daha sıcak ama ısıtıcak kadar olmuyo..makyajlı kasada sistemin farklı olucağını pek sanmıyorum.. :)

iddia ediyorum hiç birinizin arabasının motoru benimki kadar geç ısınıyo olamaz erenköy'den beşiktaş'a geliyorum araba 90'görmüyo:mad: ama tek güzel yanı mondeolarda motor suyu ısınana kadar sıcak hava veren ayrı bir sistem var :eek::eek:

motor daha yeni 90'ı görmüşse aynı senaryoda vites küçültüp biraz devir çevirince tekrar sıcak üflemiyo mu. ??
velakin şöyle bişi de var..climatronic dış ortam sıcaklığı sanırsam 12-13 derece olması lazım civarındayken yaz moduna geçiyo..bazı kış günlerinde tepede güneş hava pek soğuk gibi değil ama araba sıcak olsun istiyo insan..dışarısı 12-13 dereceyken sıcak hava üfletmek için 25 derecenin üstüne ayarlamak gerekiyo sıcak vermesi için..aksi halde üflediği hava dışardan yine daha sıcak ama ısıtıcak kadar olmuyo..makyajlı kasada sistemin farklı olucağını pek sanmıyorum.. :)

yok yiğidim ya dışarı 3-4 derecelerdeyken de aynı motorun yeni ısınmış olması olmaması farketmiyor. acaba diyorum climatronic'in kendi içinde ayrı bir auto modu falan mı var 23 yapıyorum bi süre sıcak üflüyor sonra soğuyor belli süre geçtikten sonra tekrar sıcak üflüyor ve fan ayarıda kafasına göre takılıyor ben 3'e ayarlamışsam soğuduğunda düşüyor ısıtmaya başladığında 3'e bazen 4'e falan çıkıyor

yok yiğidim ya dışarı 3-4 derecelerdeyken de aynı motorun yeni ısınmış olması olmaması farketmiyor. acaba diyorum climatronic'in kendi içinde ayrı bir auto modu falan mı var 23 yapıyorum bi süre sıcak üflüyor sonra soğuyor belli süre geçtikten sonra tekrar sıcak üflüyor ve fan ayarıda kafasına göre takılıyor ben 3'e ayarlamışsam soğuduğunda düşüyor ısıtmaya başladığında 3'e bazen 4'e falan çıkıyor

auto tuşundan başka bi auto modu yok abi bildiğim kadarıyla..
üfleme sıcaklığı bi kenara debisini kendi kendine ayarlaması bi tuhaf..müdahale ettiği tek bi nokta var o da dereceyi yükseltirken debiyi de yükseltir, dereceyi düşürürken debiyi kendi düşürür..acaba ECON modunda değilken ısınmaya mı çalışıyosun abi dicem ama 3 derece altında klima otomatik devre dışı kalıyo çünkü.. :)

auto tuşundan başka bi auto modu yok abi bildiğim kadarıyla..
üfleme sıcaklığı bi kenara debisini kendi kendine ayarlaması bi tuhaf..müdahale ettiği tek bi nokta var o da dereceyi yükseltirken debiyi de yükseltir, dereceyi düşürürken debiyi kendi düşürür..acaba ECON modunda değilken ısınmaya mı çalışıyosun abi dicem ama 3 derece altında klima otomatik devre dışı kalıyo çünkü.. :)

klimayı da kullanmıyorum ki direk motor sıcaklığını üflesin istiyorum. bende anlamadım şimdi servise götürsem normal diyecek o yüzden hiç bulaşmıyorum. biraz kurcalayayım ayarları falan belki düzelir olmadı servise gidecez artık

Tek auto tuşu var ama iki tane ışığı var tekrar basınca diğer ışık yanıyor yanılmıyorsam bir kere onda kalmıştı benimkisi sıcak yerine soğuk üflüyordu:)
Isınmak istiyorsanız 26ya veya hi ya alın ısınınca 24 e 25e çekin ve klima kapalı bir şekilde auto da kullanıyorum ben hep soldaki ışığı yanar bir şekilde.

Konunun hepsini okumadım ama Yeni arabalarda (lakin hepimizin aracı yeni sayılıyor..) Motor ısınmadan radyatör devreye girmez :) o yüzden giderken daha çabuk yada daha geç ısınıyor gibi birşey sadece motor daha çok yük altında olduğu için olur...

Ayrıca aracın rölantide ve olduğu yerde ısınması da çok doğru sayılmaz.. Önemli olan motoru yük altına sokmadan hafif hafif alt devirlerde kullanmak..

Geri
Üst Alt