Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç buz gibi...

Tam olarak anlayamadım demek istediğini... Şöyle izah edeyim mesela ben aracı çalıştırıyorum bir süre bekliyorum araçta lpg olduğu için değişik bi ses geliyor zaten ilk çalıştırmada o ses bitince ufak ufak ilerliyorum ve 200-300 metre sonra kaloriferi açıyorum soğuk havalarda... Kaloriferi erkenmi açıyorum yani? Biraz daha mı gitmem gerek sence?

kalorifer açıkken motor daha geç ısınır abi..ve zaten 90'ı görmeden de ayarlanmış sıcaklığı üfleyemez..kaloriferi açmadan aynı şartlarda atıyorum 5dk.'da ısınıyosa motor, kalorifer açıkken ısınması 7-8dk. sürer..motor suyu sıcaklığı 90'ı gördükten hemen sonra bile kaloriferi çok sıcakta yüksek debide çalıştırırsan motor suyu sıcaklığı yine düşmeye başlar soğuk havalarda dur-kalk trafikte özellikle..bütün marka modellerde durum aynı.. :)

Turbolu araçlar atmosferik olanlara göre daha geç ısınıyor..

uzaktan kumandaile çalıştırma takılıyor araçlara ama manueller devamlı boşta durması lazım unutulur falan diye

Arkdaşlar mrb. ya arabaya bindiğimde çok soğuk oluyo (havalardandır demeyin:)) dah doğrusu motor çok zor ısınıyo gibi. anlamadım genelde mi böyle yoksa benim arabadamı bi problem var..

teşekkürler herkese

soner park ettiğin yer rüzgara yada diğer hava şartlarına daha fazla maruz kalıyor olabilir.. yerin müsaitse sabah güneşini gören uygun bir yere park etmeni tavsiye ederim..

uzaktan kumandaile çalıştırma takılıyor araçlara ama manueller devamlı boşta durması lazım unutulur falan diye

Abi o konuda hiç sıkıntım yok askerde bi komutanım vardı acele acele acele demesinden dolayı adamı karşıdan gördümmü kolumu içeri sokup aracı çalıştırırdım... Malum o araca binmeden biz binemiyorduk :D Bu yüzden hiç bi zaman aracı viteste bırakmıyorum... Kolay değil bu eziyeti 13 ay yaşadım :) 4 tekeri farklı tarafa gitmeye niyetli bi araçla Tümen komutanı gelicek diye 140 ile gidiyorum adam arkamdan enseme yapışmış acele et tosbaaaaaaa...... diye bağırıyordu...En çokta önüm arkam sağım solum her tarafım araç doluyken hadisene ne uyuşuk adamsın demesini özledim :) Bide direksiyon ters taraftayken yapıyor bunları bana :) Hey gidi günler be :)

sabahları sıcak arabaya binme olayı ''vw transporter termal'' diye bir model çıkarmıştı webasto sayesinde programlanıp ayarlanabiliyordu, ankarayken benimde hayalimdi ama artık sıcak iklimlerdeyim..

sabahları sıcak arabaya binme olayı ''vw transporter termal'' diye bir model çıkarmıştı webasto sayesinde programlanıp ayarlanabiliyordu, ankarayken benimde hayalimdi ama artık sıcak iklimlerdeyim..

abi o motoru çalıştırmıyo..
aracın içini ısıtmak için harici bişiler var..motor çalışmazken kabin ısınıyo.. :)

bu ısıtma sorunundan dolayı bi ara klimamda sorun olabilceğini bile düşünmüştüm..
neyseki diğer araçlarda da durumun aynı olduğunu ve hatta dili daha iyi dönen arkadaşların anlattıklarına göre olayın normal olduğunu anlamak bi nebze olsun içimi ısıttı.. sana gerek kalmadı "klima" :)

teşekkürler arkdaşlar demek ki bana özgü bi sorun değil bu :) olsun ben arabamı geçde ısınsa seviyorum...

Geri
Üst Alt