Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Bazen Çok İsteksizleşiyor.

LKTN

Kayıtlı Üye
Araç 1.2 TSI DSG Leon 23 bine yaklaştı. Aracı sabahları ısınana kadar zorlamıyorum. Cold startta hareket etmeden bir kaç dakika rolantide bekliyorum. Ancak bu aralar araç sanki zorla gidiyor gibi. Gaza tepkisiz kalıyor. Mesela 3 vitese zar zor geçiyor hemen 2 ye geri dönüyor yavaşladığımda. Üst vitesleri seven DSG nin vites yükseltmeye isteği yok gibi. Bir de bu ara motor frenini çok hissettirmeye başladı. Gazdan çekince yığılıyor. Bazen de hiçbirşey olmamış gibi yağ gibi akıp gidiyor. Neden kaynaklanır bu durum ? Havaların dengesizliğinden oksijen sensöründen kaynaklı olabilir mi ? Aynı sıkıntıları yaşayan var mı ?

Araç 1.2 TSI DSG Leon 23 bine yaklaştı. Aracı sabahları ısınana kadar zorlamıyorum. Cold startta hareket etmeden bir kaç dakika rolantide bekliyorum. Ancak bu aralar araç sanki zorla gidiyor gibi. Gaza tepkisiz kalıyor. Mesela 3 vitese zar zor geçiyor hemen 2 ye geri dönüyor yavaşladığımda. Üst vitesleri seven DSG nin vites yükseltmeye isteği yok gibi. Bir de bu ara motor frenini çok hissettirmeye başladı. Gazdan çekince yığılıyor. Bazen de hiçbirşey olmamış gibi yağ gibi akıp gidiyor. Neden kaynaklanır bu durum ? Havaların dengesizliğinden oksijen sensöründen kaynaklı olabilir mi ? Aynı sıkıntıları yaşayan var mı ?

Benim 2010 da aldığım Leon da da oluyordu sık sık. Hatta 5. vites de 90 KM hızlı geçemediğimi biliyorum.
Gaz kesici devreye giriyor motor soğukken diye böyle bir şey demişlerdi yanlışım yoksa zamanın da.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Benim 2010 da aldığım Leon da da oluyordu sık sık. Hatta 5. vites de 90 KM hızlı geçemediğimi biliyorum.
Gaz kesici devreye giriyor motor soğukken diye böyle bir şey demişlerdi yanlışım yoksa zamanın da.

Yani abi ben de anlamadım. Arabaya gaza yüklenirsem gidiyor. Akıcılığı yok ama o zaman da vites düşürrken falan sarsmaya başlıyor .

Ne alaka anlamadım?:) Arkadaş Bmw almıştı eğer bu tip sorun yaşarsa arabayı garaja çekip araba mı kiralasın?

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Otonom sisteminin az daha akıllanması lazım o zaman biraz alakasız yerde reklam yapmış sanki :D kendiyle dalga geçtirmesin millete:p

Geri
Üst Alt