Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Bakımı Hakımı Hakkında

SeFfAh

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba

bir arkadaşımın leon'u ve benim ibiza için servis bakım randevusu alacağız ama

Leon 2 yıllık 16750km
İbiza 3 Yıllık 27520km 'de

leon 1 yıl bakım yaptırdı 15 bin
ibiza 2 yıl üst üste 3.ncü bakım yeni yapılacak 15 bin 30 bin bakımı yapıldı

3.ncü yılı 1 ay sonra dolacak ama aracım daha 30bin bile olmadı 45bin bakım zamanı yaklaşsada ben aracımı kaç bin bakımı yaptırmam gerek , araç dediğim gibi 30bin km dahi değilken 45bin bakımı yaptırmam mantıklımı yoksa yine 3.ncü yılı olmasına rağmen 30bin bakımımı yaptırmam mantıklı

km ve yıl sürelerine göre bakım olaylarını pek mantıklı bulmadığımdan sormakdayım , 10bin olmayan km si 3ncü senesi olmasına rağmen 45bin km bakımımı 15bin bakımı mı yaptırmalı gibisinden

tavsiyelerini öğrenmek istiyorum doğrusu

Valla konuyu pek algılayamadım ama anladığım kadarıyla ve bildiğim kadarıyla birşeyler yazayım müsaadenizle;

Eğer 15k ve 30k bakımları yağ ve filtre değişimi ise yaptırın. Araçlarınızın geleceği için iyi olur. En son yağ değişiminin üzerinden ne kadar geçti mesela yıl ile birlikte, mesela 2000 km ve 1 yıl derseniz az daha binin derim. Lakin bi 5-6k km yapıldı ise değişmesinde yarar var ;)

?? Tam anlayamadım ama işin özü şu dur... Araçların yağları 15000km lik tir ve servisler 15binde bir gelin derler genelde... Arada bakım yaptırmak tamamen sana kalmıştır... bir sorun hissediyorsan tabiki servise git ama zamanı gelmeden gitmenin bir anlamı yok kardeşim...

kısaca

20bin kmdeki araba 45bin bakımına gitmesimi gerekiyor 3.ncü yılı olduğu için yoksa tekrar 30bin bakımımı yaptırması gerekir

umarım açık olmuştur

Benimde bildiğim kadarıyla km önemli olan yıllık bakımlarda yağ ve filtre değişimleri yapılıyor. Bir sorun yoksa eğer birde bilgisayara bağlayıp hata denetimi yapılıyor oda servisten servise değişiyor. Bazıları yapmıyorlar aracında bir problem yok ise 30k bekle derim yada için rahat edecekse eğer servise git sıkıntı yaşama derim.

benim bildiğim yıl veya km hangisi önce gelirse o zaman yapılır mesela 0 araç aldınız 1 yılda 10.000 km yaptınız ama yıl dolduğu için bakım gerekir diye biliyorum.
gösterge panelinde bulunan km sıfırlama düğmesini 3 defa sağa çevirin ekranda kaç gün ve kaç km kaldığı yazar

benim bildiğim yıl veya km hangisi önce gelirse o zaman yapılır mesela 0 araç aldınız 1 yılda 10.000 km yaptınız ama yıl dolduğu için bakım gerekir diye biliyorum.
gösterge panelinde bulunan km sıfırlama düğmesini 3 defa sağa çevirin ekranda kaç gün ve kaç km kaldığı yazar

benim sorum cvp vermiş olduğunla alakalı değil , belirtmiş olduğunu bende biliyorum

sorum km ile ilgili bakım aralığı

[MENTION=26114]kayalutfu[/MENTION] [MENTION=6784]SeFfAh[/MENTION]

Gereksiz mesajları sildim bu tip konuşmalardan kaçınalım arkadaşlar lütfen :)

Geri
Üst Alt