Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç çalışmadı

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2-3 gündür aracımı çıkartmıyordum kar vs nedeniyle bu sabah çalıştırmaya çalıştım kontağı çevirdim ve ikaz lambaları yanmadı. kontağı çevirdim marş motoru çalışıyor ama motor çalışmıyor. yol yardımını aradım araba gitti eskişehire :(

umarım çok büyük bir sıkıntı çıkarmaz

başta aküyü düşündük ama dörtlüler mp3 player merkezi kilit vs çalışışınca eledik onuda.

Bu sabah benim arabada çalışmadı bendede göstergeler falan yaniyo Mars basmıyor anlamadım umarım aracınızda ciddi bisey yoktur

dörtlülerin yanıp gösterge ikazlarının yanmaması ve aracın çalışmaması bana immobilazer ile alakalı bir sorunmuş gibi geldi

akü problemi gibi görünüyo
4 lü, mp3, merkezi kilit düşük voltajda çalıştığı için hala aktif olabilir.
araç ilk çalıştırmada yüksek amper çeker eğer akünün değerleri düşükse araç çalışmaz.
eğer problem aküde ise bu tür durumlarda akü 8-12 saat şarj edilir.
kendini sarj etmesi ve sarj tutmasında sorun yoksa devam edilir diye biliyorum.
benim daha önceki aracımda başıma gelmişti.
geçmiş olsun umarım daha büyük bir problem yoktur...:eek:key:

benim aküm bittiğinde araçta hiçbirşey çalışmıyordu hatta kapıyı bile kumandadan değil de anahtarla açma durumunda kalmıştım ama tabi kritik bir seviyeye kadar da bitmiş olabilir teybi çalıştırıp kapıları açabilecek kadar

Geçmiş olsun aküden kaynaklanıyor olabilir. Değerini ölçtürmenizi tavsiye ederim. malum soğuk havalarda akü değeri düşebiliyor.

benim aküm bittiğinde araçta hiçbirşey çalışmıyordu hatta kapıyı bile kumandadan değil de anahtarla açma durumunda kalmıştım ama tabi kritik bir seviyeye kadar da bitmiş olabilir teybi çalıştırıp kapıları açabilecek kadar

Enes akü kendini tamamen sıfırlamışsa senin dediğin gibi kapılar bile açılmıyo hatta tavan lambası bile yanmıyo.
Fakat daha önce dediğin immobilazer arızasıda olabilir 4 lüler yanıyosa gösterge ikazlarınında yanması gerekir :confused:

Bence benzin pompasındandır kontagı bikaç kere açıp kapatmayı deneseydin ozaman benzin yada mazot çeker genelde soguk havalarda olur bu inş daha buyuk bisey çıkmaz

Geri
Üst Alt