Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Tercihi: Seat Leon 1.2 TSI ?

uguryes

Kayıtlı Üye
Merhaba scw forum üyeleri. Foruma yeni üye oldum. Bu konu tanıtım bölümünden sonra ilk açtığım konu başlığı. Yıl sonuna doğru bir araç almayı planlıyorum. Kararımı vermemde bana yardımcı olacağınızı düşünüyorum. Tercih etmek istediğim araçlardan birisi 1.2 tsi seat leon. Bu aracı düşünmemdeki sebep ekonomik olacağını düşünmemdir. Fazla km yapan birisi değilim o yüzden benzinli bir araç almanın zararı olacağını pek düşünmüyorum. Bir yandan da 1.6 tdi polo bakıyordum ama aracın fiyatı artık 1.2 tsi leon kadar. O yüzden polo seçeneğinden vazgeçmek üzereyim. Belki başka ihtimaller üzerinde de durabilirim. Genel olarak fransız ve kore araçlarından uzak durma kararı aldım. Alman ve Japon araçları öncelikli tercihim. Bir de vw grubuna dahil olan seat de önceliklerim arasında. Araçtan fazla performans bekleyen bir kullanıcı değilim, aracımı zorlamam. Ancak yokuşta falan da bayılsın istemem. Forumdaki seat leon ve özellikle 1.2 tsi kullanıcılarının bu konudaki düşüncelerini duymak beni memnun edecek ve araç seçimime de katkıda bulunacaklardır. Teşekkürler.

22.ooo km oldu arabam maşallahı var dün ankara ordanda afyona gittim geldim ister inaan ister inanma ortalamam 5,4lt 90/100 geçmedim yapıştırmadım ben oldukça memnunum polodan segment olarakta farklı donanım olarakta tavsiye derim tereddütsüz alabilirsin ayrıca ayılma bayılmada söz konusu değil hayırlısı olsun

bence bu benzın pahalılıgında polo tercıh etsen daha ıyı olur.hem yakarsın hemde benzınden daha ucuza yakıt almıs olursun.Polo pıyasa olarak da deger kaybetmeyen bır araba aynı zamanda.Evet segment olarak leonla aynı degıller ama dedıgım gıbı leon 1.6 tdı flan alamıcaksan bence polo ıyı bır secım.

22.ooo km oldu arabam maşallahı var dün ankara ordanda afyona gittim geldim ister inaan ister inanma ortalamam 5,4lt 90/100 geçmedim yapıştırmadım ben oldukça memnunum polodan segment olarakta farklı donanım olarakta tavsiye derim tereddütsüz alabilirsin ayrıca ayılma bayılmada söz konusu değil hayırlısı olsun

benzınlı motor ıcın ıyı deger abı ama soyel dıyım sana,utkunun a3 1.8 t k03s turbolu tekerde 207bg verıyor bodruma aynı hızlarda 6,3 ortalama ıle gıdıyor:) kucuk hacım bellı bır yerden sonra arabanın agırlıgı arttıkca tuketımde olumsuz sonuclar verebılır

katılmamak mümkün değil ama arkadaşın beklentilerine iyi cevap verir çok km de yapmıyormuş performansta ha keza öyle benimgibi çaya çorbaya gitmek için kullanacak galiba

konu araç yakıtlarına gelince aklıma geldi geçen haftasonu ankaraya gittim geldim arabada 3 kişiyiz birde benim bagajdaki bası eklersek 4 kişi yapıyor :) ortalama 6,5 lt\100 km yaktı hızım da 120 civarı birşeydi bana fazla gibi geldi ben şehir içi akan trafikte o kadar yakmıyordum bu işte bir iş var sanki :(

Polo 1.6 tdi olmuş 41.300 tl, her geçen gün zaman geliyor araca. Ben haftada 3-4 gün falan okula gidip gelmek için kullanacağım. Yıllık 10.000 km ancak yaparım gibime geliyor. Eğer daha donanımlı leon'u daha uygun fiyata alabileceksem neden tercih etmeyeyim. VW'nin fiyatlarındaki tutumu beni gerçekten soğuttu. Özellikle 2011 Nisan'dan beri takip ediyorum fiyatları. 36.500 olan aracı bugun fiyatı ile 41.300 e almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Birde VW hiç indirim yapmıyor. Neden diye sorduğuzda en çok satan aracımız neden indirim yapalım diye soruyorlar.

Seat Leon 1.2 tsi için, araba ağırlaştıkça yakıt tüketimi artar denilmiş. Ağırlıktan kastınız araca binen kişi ve yüklenen eşya mı? Ben aracı genelde tek kullanacağım. Önüzdeki seneden itibaren iş hayatına girince nasıl bir kullanım olur şu an tahmin edemiyorum.

1.2 tsi beni şehir içi kullanım dahil olmak üzere yakıt ekonomisinde üzer mi? Araç sağlam mıdır? Benim en sevmediğim nokta; aracın sağından solundan sürekli garip sesler gelmesidir. Bir de bu aracı VW Golf(trendline) iç donanım ve kalite bakımından karşılaştırırsak, ortada gerçekten çok büyük bir fark var mı?

Öncelıkle hayırlı olsun dıyelım bence verdıgınız 1.2 tsı leon mantıklı bi karar olmus sonucta senede 10000 km fazla bırsey degıl dızel arabaya anladıgım kadarıyla ıhtıyacınız yok ikincisi golf trendline sormussun abartmıs gıbı olucam ama alıcagınız leon la arasında daglar kadar donanım farkı olucak bıde ustune golf için daha fazla para verıceksınız bence leon 1.2 tsı sızın butun ıhtıyaclarınızı karsılar bende yaklasık 1.5 yıldan fazla suredır 1.4 tsı kullanıyorum oldukca memnunum evet ufak tıkırtılar gelmıyo dersem yalan solemıs olurum evet gelıyo ama rahatsız edıcek sevıye de degıl tekrar hayırlısı olsun :)

Bende 1.4 TSI kullanıcısıyım 1 yıla yakındır.Araçtan gayet memnunum yakıt konusunda olsun performans konusunda olsun.Siz aracımı zorlamam diyorsunuz ben bazen canım sıkılınca basabildiğim kadar basıyorum.Ama sizin söylediğiniz değerlerde 1.2 Leon sizin için en ideal olanıdır.Polo alacağınıza hem az binerim hemde arabam kendisini göstersin diyorsan seçiminin Leon olması gerek.Ha şunuda söyleyim fazla binmem diyorsun ama Leon a alışınca inmek istemeyeceksin demedi deme :)

Ne yazık ki uygun fiyatlı dizel araç bulamıyorum. Fransız araçlarını düşünmüyorum. Çok sorunlu oluyorlar. Kore araçları da düşünmüyorum. Japon araçları iyi olabiliyor. Toyota iyidir ama benzinlide bile 1.6 auris 43.000 gibi bir fiyata sahip. Ayrıca yakıt tüketimi çok, donanımı pek yok. Honda, jazz bakıyordum benzinli full donanımlı, otomatik, onunda tipi pek hoşuma gitmiyor. Civicler çok yakıyor deniyor. VW fiyatlar aldı başını gidiyor. Skoda araç tasarımlarını beğenmiyorum. Opel astra classic 3 hem eski kasa hem de dizel motor çekmiyor deniyor. Ford focus pahallı, çok yakıyor yine, fiesta o parayı kesinlikle haketmiyor.Başka da araç kalmadı, kafam çok karışık bu aralar. Bana az yakan benzinli bir araç lazım. Leon hem tasarım olarak iyi hem donanım fazla hem ekonomik görünüyor. Ama gerçekten böyle mi?

Merak ettiğim 1.2 tsi leon la kaç km yapılır en fazla. 750 km çıkartır mı bir depo. Yoksa 500 km yapacaksa hiç bir anlamı yok bu aracı almanın.

Geri
Üst Alt