Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç açma 198 problemı

agape666

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracım rodajdan cıktığında max 160 kmh basmıstım servis yetkılıse motor acmak için yeterlı dedi daha zorlama dedı. araç şimdi 16000 km de ve biraz hantal bi edrine yapayım zorlayayım dedım yokus rampa aşagı 198 i çok gordum bi turlu 199 olmadı kafayı yedirdi bana devirde 4, vitste 5000 5, viteste 3700 den yukarı cıkmak bilmedi forumda arkadaşlar 210 kmh yaptım yazmıslar aracımda bir sıkıntımı var acaba​

Abi araba o hızdan sonra kesiciye giriyor. Daha fazla gaz yemiyor. Yokuş aşağı 199'u görebildim daha gitmedi..

Yolun durumu, rüzgarın durumu, arabadaki ağırlık vs.vs bir çok şey etken olabilir..

10 km fazla ya da az yapsanız ne olacakki :)

Keyifle binmeye devam edin benec aracınıza, ben hiç bir problem olduğunu düşünmüyorum

kullandığınız yakıt etkiliyebilir. shell veya bp kullanmaya dikkat edin. özellikle yeni araçlarda dizel olsun, benzinli olsun yakıt verimliliği çok etkiliyor

arac bostu sadece hiz yapmak icin 400 km yol yaptim ... shell euro dizel aldim yola cikmadan gtl alsam acaba 200 u gorurumuydum

O araba zeten kesiciye giriyor 195 den sonra, eğer daha fazla yapmak istiyorsan kesiciyi iptal ettirmen lazım, chiptuning yapan bi çok yer yapıyo bunu ama şunu da unutmamak lazım bu limitler arabaya bir zarar vermesin diye konuluyor o devirler bi dizel için zaten yüksek devirler:eek:key:
Ayrıca Max hızın ne önemi var, siz 0-100 ée ne kadar zamanda çıkıyosunuz 0-160'a ne kadar sürede varıyorsunuz bunu test edin bence önemli olan hızlanmadır çünkü günümüz şartlarında 200 km hızla hangi yolda 15 dakikadan fazla seyredebilirsinizki..

Hizlanmayi test etmedim ama hizlanirken ole bi agirlik yok ve size katiliyirum en fazla bi kac dk ve enfazla 150 km yol yapilabilyor sehir ici

O araba zeten kesiciye giriyor 195 den sonra, eğer daha fazla yapmak istiyorsan kesiciyi iptal ettirmen lazım, chiptuning yapan bi çok yer yapıyo bunu ama şunu da unutmamak lazım bu limitler arabaya bir zarar vermesin diye konuluyor o devirler bi dizel için zaten yüksek devirler:eek:key:
Ayrıca Max hızın ne önemi var, siz 0-100 ée ne kadar zamanda çıkıyosunuz 0-160'a ne kadar sürede varıyorsunuz bunu test edin bence önemli olan hızlanmadır çünkü günümüz şartlarında 200 km hızla hangi yolda 15 dakikadan fazla seyredebilirsinizki..

Yanlış bilgilendirmemen adına düzeltim seni.Yazılımla kesiciyi ileri alsanda bir şey farkettirmez çünkü araba turbo daha fazlasını basamadığı için o hızları geçemiyor.Basınç sürekli sabit şekilde aynı oranı basıyor olsa yol almaya devam eder araba zaten.Kesicinin üstlere alınması ile gizli kalmış bir güç ortaya çıkmaz işin özünde.Çok devir dönen arabaların egzantrilkeri,subabları,yayları daha farklıdır ve kesici limiti arttırıldıkça güç almak olasıdır.Turbo arabalarda ise olay zaten erken boşalma misali erken gelen basınçtır.Turbonun boyutu ve wastegate ile alakalı bir durum olduğu için özellikle dizel arabalarda kesici ile oynamak ne son hıza yarar sağlar ne de güce.

ben sabiha gökçen yolunda 210 gördüm dahada giderdi aracım manuel vites bu arada arkadaşlar leon dizel kullanan bir yakın bi arkadaşım var oda bana 195 den sonra bizde kesiciye giriyo demişti ama ben öle bi durumla karşılaşmadım bu arada arkadaşımın aracı dsg dir onuda belirtim :)

1.6 tdi ne kullandım ne bindim ama yukarıdaki yoruma bakılınca kesiciye girmiyor araba.4.viteste 5000, 5.viteste 3700 gören araba kesiciye girmemiş demektir.

Geri
Üst Alt