Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arıza Lambası

uquR

Kayıtlı Üye
ArkadaŞlar benim arabada arıza lambası Yanıyor satan adam Lpq den dolayı dedi sanayide ustalarada sordum onLarda LpqDen dolayı dıyor bı sıkıntı oluR mu _?

eevet buqun pc ye bağlattırdım ATiker yetkiLi servisinde ADam oksijen sensoru hatasını verdıgını söyledi bunun değişMesi Lazım dedi ama değişTirsende bu gene yanar dediLer
Ordan zennecioğLa Servisine qiTtim ustayla görüştüm abi bu araba tüpü kötü benzin olarak algılıyor dedi ondan yanıyor tüpTen dolayı dedi
sensorleri degıstırsek ne olur Filan dedim abi lamban gene yanar dedi sensöre para vermiş olun dedi sonra tekrar yanar dedi
garanti veremem dedi ama sen benzinle binecem tüpü söker atarım diyorsan 2 yıl garantimi veririm ben sana dedi

uğur sana bir yer tarif edeyim oraya git yusuf usta var onu bul senin arabandaki lamba yanma sorunu araçta bir arıza yok dediğine göre sadece ince bir ayar sonrası arıza lamban felan yanmayacaktır.
çevreyoldan ıhlamur köpürüsüne doğru dön ilk ışıklardan sola ve tekrar sağdaki ilk araya gir ilerle 2. araya gir sağdan 3. dükkan mavi otogaz yusuf usta bulamazsan ıhlamur köprüsünün orda sor gösterirler benim gönderdiğimi söyle arıza lamban yandığını belirt ayarla halledecektir ilk ayardan sonra tekrar yanabilir ama en fazla 2-3 ayardan sonra çözecektir sorununu...

gkhan bi cok saol okula qidecemm BirazDan artık carsamba qünü buluşmadan Sonra Tarif edersin Perşembe qiderim Baktırırım Sensorede 28o Tl dediLer 2 Taneymiş

aracınızdaki oksijen sensörü aynı zamanda wideband yani zenginmi çalışıyor fakirmi görevi gördüğü için aracınızda benzine göre değerleri girildiği için lpg değerleride tutmadıgı için bu ışıgı yakmak zorundadır.aracınızın sensörü tam calışıyorsa ustanız bunu vas tan görücektir fakirde olucak ama sensör arızanız varsa aracınız zenginde calışıyordur o zaman değiştirin sensörü.

Dedim ustaya Her hanqi bi sıkıntıya yol acabilir Mi Fazla yakma ne biliyim baska bir seyLere Filan dedim Hic bi sıkıntı yaratmaz ama dedi Benzini Cok yakTırır Dedi
SAnırsam FakirDe çalışıyor dedii
Bide bir sey soruyum Zenqin CalısıRsa ne olur Fakir calısınca ne olur ARaba hakkınDa Pek bilqim yok ama cvp yazan Her keze tşkEdiyorum
gerçekTen qüzel siteler böylesi siteLerin oolması cokk ama cok qüzel

uğur sen kafana takma eğer yarın müsaitsen ben yarın sabah sanayide arkadaşların yanına uğrayacağım orda görüşelim beraber gider hallederiz

aracınız 3000 3500 devire kadar fakir çalışırki enjektörleri kısar yakıt tasarrufu için 3500 devirden sonra zenginleşir ve benzini fazla vermeye başlar. eğer aracınız çok fakir veya çok zenginde giderse piston eritirsiniz. tabi sunu ekleyim oksijen sensörünüz den zengin fakir ayarı yapamazsınızı sadece değer okursunuz yani korkmayın sadece aracınızda silkelemeler tam gaz yaptığınızda ufak gaz kesip bırakıyormus gibi sıkıntılar oluyorsa o zaman değerlerinizi vastan ölçtürün.zengin fakir sıkıntılarını yapan etkenler benzin pompası enjektörler ve yazılımdır.

Geri
Üst Alt