Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arıza Işığı Yaktırmadan Plakalık Aydınlatması Değiştirme ?

tolga.gokdemir

Kayıtlı Üye
Tüm üyelerimizin annelerinin ellerinden öper anneler gününü kutlarım.

Bu anlamlı günde foruma girenlerden bir ricam olacaktı. Geçen gün plakalık aydınlatmasını beyaz ve güçlü ışık veren ledler ile değiştirmek istedim. Fakat canbus özellikli led taktıkları halde arıza ışığı yaktı aracım (1.2 tsi leon).

Acaba sahibinden.com dan falan alan ve arıza ışığı yakmadığını bildiğiniz bir ürün var mıdır ? Kendim takıcam artık sanayi de bile millet yakmıyor diyip sonra aaa yakıyormuş diyorlar.

Bununla beraber ek olarak park ampüllerine de beyaz led takmak istiyorum bir de amerikan park devresi de lazım. Bunları kullanan ve arıza ışığı sorunu yaşamayan var ise yardım istiyorum.

Keyifli günler ve forumlar diliyorum.

bunların hazırı bende var arabada sarı ampül yok hepsini satıyorum:)

Hayırlı satışlar abi :) Ben 50 - 100 liraya bitirmeye çalışıyorum plaka+amerikan park+park ampulunu sende mercek xenon falan da var. gücüm yetmiyo :)

PHOTON 7000K SERAMİK SOFİT (arıza ışıgı yakmıyor)

Bu söylediğiniz park ampulu için , onu hallettik sayenizde teşekkür ederim. Peki plaka aydınlatma için öneri var mıdır ?

Plaka aydınlatma için 5 farklı marka kullandım toplamda galiba ve hiçbir şekilde arızayı söndüremedim bende pes ettim:) Özel kitler var 100 küsür liraya onlarla hallediliyor diye biliyorum ama plakam beyaz aydınlanıcak diye de 100 küsür lira iki ampule vermem ben:)

Ve de arıza ışığı yaktırmayan amerikan park devresi de lazım.. O konuda da bilgi paylaşımı süper olurdu. Kendim yapmayı düşünüyorum becerebilir miyim acaba ?

Tolga sen buraya geldiğinde Dursun halleder hepsini :)

Ledlere direnç takarak arıza ışığı söndürülüyor fakat yinede bazen yakıyor. Kesin çözüm Ender Elekt. 140TL plaka aydınlatmaları orjinal 2012 golfler ledli aydınlatma ile çıkıyor (highlinelar sanırım) o parçayı takıyor. BCM uygun ise kodlanıyor. Ben ya hep ya hiç kafasındayım, arabaya ucuza takıp ışık yanıp soğuyacağıma ya pahalı kesin çözüm (orjinal olanı takarım) yada hiç takmam. Mesela o arabaya hiç yaptırmadım. Sıkıntı olacağını biliyordum :)

ben 2 tane aldım 2 side yakmadı(toplam 4) biri beyaz biri mavi park ampülleriyle plakalık ışığı zaten aynıdır w5w birde leonda tek ışıkmı var çift ışıkmı?

Geri
Üst Alt