Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arıza bulma ve arıza ışığını silme

• Konbuyu başlatan guner79
  • Başlangıç tarihi
G

guner79

Guest
Merhaba

2004 model Seat Cordoba aldım ve araçta gaz var shelle gittim depoyu fulledim yaklaşık 20 km yol yaptım motor arıza lambası yandı araştırdımki LGP denmiş bir sitede elm327 bir cihaz gödüm 40-60 tl arası aldım ve araba taktım bütün sensörlerin arızasını görebiliyor nerde olduğunu söylüyor ve ışığı söndürüyor benim arıza eksozdan çıka zengin fakir karışımındanmış ışığı söndürüdm ve benzin aldım kullandım şimdi Aygaz otogaz kullanıyorum ışık yanmıyor.

cihaz aldığım site GittiGidiyor - Türkiye'nin En İşlek Alışveriş Merkezi elm327 yazın yeter
cihazın yanında cd geliyor bilgisayar için ama ben cep telefonuma yükledim site burda https://play.google.com/store/apps/...=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm93bC50b3JxdWUiXQ..

Program adı
Torque Pro (OBD 2 & Car) ücretli olanı alın 4.66 $

Sadece arıza silmek içinmi aldınız. Uyguladığınız farklı işlemler var mı? Vag-com gibi kullanabiliyor musunuz?

vag-com uzerinde yaziyor tam ozeliklerini kullanamadim daha ana kelebek poz motor devirlerini arac giderken km kac tl yakiyor ve daha birsuru ozeligi var

Bunun fiyati biraz daha ucuz kaliyor usb li olan versiyonlara gore. Onunla aracin extra ozelliklerini acabiliyormusuz. Eger bununlada ayni isi yapabiliyorsak daha kullanisli olur ayrica telefondanda kontrol imkani var. Almisken ise yarayani olsun, olmazsa birdaha para vermek istemiyorum.

ELM327 ile araçtaki özelliklere müdahale edemezsiniz. Sadece sensörleri okuma ve arızaları silmeye yarar. Bluetooth üzerinden bağlanarak telefondaki Torque adlı program üzerinde aracın desteklediği bütün sensör değerlerini devir saati, hız gibi kadranları görebilirsiniz. Hatta program üzerinden bir çok bilgileri girip aracın anlık torkunu bile görebiliyordunuz sanırım. Aynı cihaz'ı bende meraktan biraz kullandım, merak eden başka bir arkadaşımda şimdi :)

Anladim. O zaman direk benim isime yaramaz. Kablolu olana bakmam gerekiyor o zaman.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Anladim. O zaman direk benim isime yaramaz. Kablolu olana bakmam gerekiyor o zaman.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Yalnız bir yanlışlık olmasın ELM327 cihazının usb kablolu olanıda var.
Siz araç üzerindeki özelliklere ulaşıp değişiklikler yapıp açmak istiyorsanız vag-com cihazı olarak almanız lazım.

ELM327 ile araçtaki özelliklere müdahale edemezsiniz. Sadece sensörleri okuma ve arızaları silmeye yarar. Bluetooth üzerinden bağlanarak telefondaki Torque adlı program üzerinde aracın desteklediği bütün sensör değerlerini devir saati, hız gibi kadranları görebilirsiniz. Hatta program üzerinden bir çok bilgileri girip aracın anlık torkunu bile görebiliyordunuz sanırım. Aynı cihaz'ı bende meraktan biraz kullandım, merak eden başka bir arkadaşımda şimdi :)

+10

Geri
Üst Alt