Arıza ışıkları | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Arıza ışıkları

mht83

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Nis 2011
Mesajlar
157
Beğeniler
27
Yaş
35
#1
Merhaba Arkadaşlar.

Dün akşam iş çıkışı aracımı çalıştırdım, bi baktım ısıtma bujisinin lambası yanıp sönüyor sürekli vide şua motor bloğu şeklindeki arıza lambasıda yanıp sönüyor. Aradım ustayı fren müşüri veya fren lambalarından olabileceğini söyledi. Fren lambaları sorunsuz yanıyordu artık tek ihtimal fren müşürü kalmıştı ustaya göre... Bu sabah ustaya gitmek için arabayı çalıştırdım araba 2 saniye çalıştıktan sonra arıza ışıkları kendiliğinden söndü. İçim rahat etmedi gittim göstedim ustaya.. baktı geçici bir hata vermiş şuan için problem yok dedi. Daha önce başına gelen var mı? Sonradan başıma iş almayayım. Bu arada arıza ışıkları yanarken arabanın çalışmasında gitmesinde ne bir perfomans kaybı nede bi aksama oldu sadece ışıklar yandı ?? Yardım edebilecek var mı??
 

eneSene

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ocak 2010
Mesajlar
1,285
Beğeniler
300
#2
Aynı problem şu an bende var hatta sabahtan konu açmıştım.
 

altıpatlar

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Şub 2011
Mesajlar
11,340
Beğeniler
2,112
Yaş
33
#3
arıza ışıkları lamba şeklinde olursa kesin ampuldendir ve şase alıp değişmesi gerektiğini belirtir motor şekliylese egzos sistemiyle alakalıdır bunların haricinde yağ ve farklı işaretler tehlikelidir araç hareket ettirilmemelidir...
 

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
11 Nis 2011
Mesajlar
4,794
Beğeniler
3,960
Yaş
33
#4
Yanan Lamba Kısa devre yada devre tamamsızlığından, Motor arıza lambası ise benim LPG li Eski Leonumda Kafasına Göre yanıp Sönerdi:eek:key: