Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arıza ışığı yandı ve bir kac gün sonra marş basmamaya başladı

aydin_38

Kayıtlı Üye
selam.bir hafta kadar önce arıza ışığı yandı.motor şekline benzeyen önünda far var gibi olan.sanırım elektiriksel bir arıza idi.2 gün sonra söndü.ama fren lambasının biri yanmamaya başladı ve araç marşa basınca çalışmaz oldu.bir kaç kez marşa bastıktan sonra ancak çalışıyor ama gaza basarsam.bu sorunlar birbiri ile bağlantılımıdır.sorun ne olabilir bilmiyorum.aklıma ilk önce akü geldi.ama en soğuk günlerde bile çalışırken bu arıza ışığının yanıp sönmesinden sonra bu sorunların başlaması akü olma ihtimalini azalttı bende.marş dinamosunu yaklaşık altı ay önce değiştittirmiştim.ondan da kaynaklanacağını sanmıyorum.gerçi olabilir ama.çünkü değiştiren ustanın işçiliği hiç hoşuma gitmemişti.bu durumda sizlerin düşüncelerini sormak istedim.sorun ne olabilir.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

arıza lambası sorunu ya arızalı bi parca varsa yada sigortalardan kaynaklana biliyor stop lambanızdan şase yapmış olabilir ama marş başmıyorsa akü veya dinamoyu kontrol ettirmekde fayda var

Şimdi Kontağı çevirdiğinde marş motoru Döndürüyorsa (yani o gıy gıy sesi geliyorsa) ve araç buna rağmen çalışmıyorsa ya benzinotomatiği, ya lpg Regülatörü, yada elektronik ateşlemey baktır.. Eğer kontağı çevirdiğinde sadece tık diye bir ses geliyor ve araç marşa basmıyopr ise kontak rölesini kontrol ettir tavbi birde LPG sisteminin sorunsuz olduğundan emin olmak gerekir.. :eek:key:

öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim.lpg sıralı sistem olduğu için öncelikle benzinde çalışıyor olmalı.araclardan çok anlamıyorum.mantık yürütmeye çalışıyorum.ilk anda benzinle çalışacağı için lpg ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.benzin filtresi veya pompası ilk aklıma gelen.sonrasında marş dinamosu.aslında söylediğin gibi marşa bastığımda gıy gıy sesi geliyor.devir saati biraz yükseliyor.ve stop ediyor.ikinci veya üçüncü denememde çalışıyor.ama devir saati 1000 civarına gelip tekrar düşme eğilimi yapıyor.o anda ya çalışıyor yada stop ediyor.bu durumda sıralı sistem lpg li olduğundan ve ilk anda benzinle çalışması gerektiğinden dolayı az öncede dediğim gibi benzin pompası veya filtresi ile ilgili sorun olduğu ihtimali yüksek gibi geliyor bana.belki buji,buji kabloları gibi nedenleride olabilirmi bilmiyorum.

Geri
Üst Alt