app plaka | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

app plaka

koray.cano

Kayıtlı Üye
merhabalar.. beyler arabaya app plakayı vidalamak mı iyidir ? yoksa çift bant yada silikonla mı yapıştırıyım ? yardım için teşekürLer :)

YCO

Kayıtlı Üye
ben şu zamana kadar hep sadece çift taraflı bant kullandım önde de arkada da..
arabam özellikle okul zamanı yaz kış sürekli TEM'de ona rağmen hiç bi sorun çıkmadı önde de arkada da..kaliteli bi çift taraflı bant yanlış hatırlamıyosam 11kg. falan taşıyo plakayı mı tutamayacak.. :) ;)

koray.cano

Kayıtlı Üye
ama sonra ilerde sökülme olması lazım yani birşey oldu diyelim sökerken silikon arabaya zarar vermez mi peki hocam :S

Şeker Adam

Kayıtlı Üye
eger vıda delıgı varsa beyaz ıkı tane kucuk vıda al bas gıtsın vıdayı yok attı yok cıktı derdın olmaz

ama vıda delıgı yoksa sılıkon ve bant yap ama sokersen hem plka yamuk yumuk olur hemde temızlemek ıcın ugrasıırsın.

kaya5789

Kayıtlı Üye
silikona hiç gerek yok. ben şu ana kadar hep çift taraflı bant kullandım, sapa sağlam. fakat soğuk havada pek iyi tutmaz. çakmakla ısıtmak lazım.

YCO

Kayıtlı Üye
silikon iz bırakır nası bırakmaz..
ben yakın zamanda akşam arka tampona plaka taktırdım söylememe rağmen alışkanlıkla silikon da sıkmışlar 24 saat geçmeden söktük boya yanmış gibi iz kaldı ve çıkmadı..

çift taraflı bant hiç ama hiç iz bırakmıyo..
tamponda kalanları temizledikten sonra temizlik tineriyle biraz ovalalayınca hiç bişi kalmıyo..

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
valla bende plakayı arabayı ilk aldıgımda çift taraflı bantla hemde hiç boşluk kalmayacak şekilde yapıştırdım 35 km uzaktaydı ev eve vardıgımda kalkmıştı plakanın sağı solu düşecekti neredeyse daha sonra vidaladım altta kalan izleride dediğiniz gibi tiner yada mazotla temizledim

YCO

Kayıtlı Üye
valla bende plakayı arabayı ilk aldıgımda çift taraflı bantla hemde hiç boşluk kalmayacak şekilde yapıştırdım 35 km uzaktaydı ev eve vardıgımda kalkmıştı plakanın sağı solu düşecekti neredeyse daha sonra vidaladım altta kalan izleride dediğiniz gibi tiner yada mazotla temizledim
o bant kalitesizmiş abi o zaman.. :)

cckoc

Kayıtlı Üye
benimkini Eryada Mert abi yapmıştı. Hem silikon hem bant:)