Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

APP Plaka ile ilgili

Emre34

Kayıtlı Üye
Arkadaslar demin internette bir seye rastladim dogrulur payi nedir danisayim size dedim:

Kasım 2011'den itibaren mühür uygulaması kalkmıştır.
Artık yeni basılan hiç bir plakada emniyet müdürlüğü mührü bulunmamaktadır.
Ürettiğimiz plakalar yasaldır. Karayolları Yönetmeliği'ne ve TÜVTÜRK Yönetmeliği'ne uygundur. Muayeneden hafif kusur olarak geçmektedir.

Burada yazan seyler dogru mudur yani? :)

ben aralık 2011 de plaka değişikliği neticesinde aldığım plakada mühür var yalnız.

eskiden çift mühürdü artık tek mühür oluyor..

Tek muhur olayi dogru. Yalniz yonetmelige uygundur olayi yanlis. App diye tabir edilen plakalarin hepsi yonetmelige aykiridir. İster muhurlu olsun ister muhursuz, ister besiktas baski app ister italyan. Hepsi yonetmelige aykiridir. Muhur olmasi polisin plakaya laf soylemesini azaltir. Ama polis cok yazacagi var ise yazabilir. Yonetmelige gore plakalardaki harfleri herbirinin genisligi 36mm olmalidir. Bu app plakalarda 45mm civarindadir. Kendimde app plaka kullaniyorum. Ayrica ornegin plakanizda siyah cerceve yoksa da kanuna aykiridir. Ama bunlara laf soyleyen polise denk gelmek cok zordur. Ama %0,1 de olsa bu ihtimal var.

Tek muhur olayi dogru. Yalniz yonetmelige uygundur olayi yanlis. App diye tabir edilen plakalarin hepsi yonetmelige aykiridir. İster muhurlu olsun ister muhursuz, ister besiktas baski app ister italyan. Hepsi yonetmelige aykiridir. Muhur olmasi polisin plakaya laf soylemesini azaltir. Ama polis cok yazacagi var ise yazabilir. Yonetmelige gore plakalardaki harfleri herbirinin genisligi 36mm olmalidir. Bu app plakalarda 45mm civarindadir. Kendimde app plaka kullaniyorum. Ayrica ornegin plakanizda siyah cerceve yoksa da kanuna aykiridir. Ama bunlara laf soyleyen polise denk gelmek cok zordur. Ama %0,1 de olsa bu ihtimal var.
ilk defa sana istemerekte olsa katılıyorum genç :D

"yasaldır,tüvdeki yönetmeliğe uygundur" cümlesi ve "muayeneden hafif kusur olarak geçmektedir" cümlesi yanyana konulduğunda ne kadar saçma oluyor..

Ben muayeneye ön plaka camda be arka ön app girdim hafif kusur yazarak geçiyorsunuz app ile

3 yıldır App plaka kullanıyorum çokta çevirmeye girdim bir sıkıntı yaşamadım şuan sıfır araç alanların %90 App plaka taktırıyor Cemiyet plaka bir ay sonra boyası atıyor ve görüntü berbat parmakla boyanan plakadan ne hayır gelir zaten

Geri
Üst Alt