Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

AntiFreze

prolcay

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık bir ay önce aracımın 30bin bakımını yaptırdım.
gerçi ben söylemedim ama kışa girdiğimiz için servis araca antifiriz koymuşmudur ?

yada serviste ektra kış bakımı gibi birşey varmı ?

bu benimde merak ettiğim bir konu kışa girdiğimiz için araca antifiriz takılması gerekiyor mu

her zman antifiriz konulması iyidir heleki soğuk havalarda çok işe yarıyor :)

anfiriz yaz ve kış için iyidir yazın kaynama noktasını yükseltir..kışın da donma noktasını indirir..
yani değer 0 ila 100 derece olmaz bunun yerine anfrizine göre
-30 -40 dan 130 140 dereceleri aralığında olur..
ayrıca kireci ve suyun içinde bilimum pisliklerden uzak olmuş olur...

faturada gözüme çarpmadı da oyüzden sorayım dedim.
artık h.sonu bi baktıralım ustaya radyatöre ohm metreyle ölçüyolarmış öyle anlıyolarmış.
ilginç bi yöntem :)

faturada gözüme çarpmadı da oyüzden sorayım dedim.
artık h.sonu bi baktıralım ustaya radyatöre ohm metreyle ölçüyolarmış öyle anlıyolarmış.
ilginç bi yöntem :)

vakumlu bir tüp var ..onun içine suyu çekiyorlar ve orada derece belirtiliyor..ben yeni tamamen değiştirdim

-faturada yazmıyorsa yada size şifahen söylenmediyse kesin bakmamışlardır..benzin istasyonlarında bile aletle ölçüyorlar soru işaretlerinden kurtulmak lazım..
-yalnız o antifiriz derecesini ölçen aletin adı hakkında değişik söylemler var.. monometre-ohmmetre-??? gerçeği nedr ki bunun??

Geri
Üst Alt