Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Annem Sağolsun :)

Leonm@nia

Kayıtlı Üye
Eveettt Sevgili arkadaşlar bugün saat 16:00 itibariyle yeni Leon 1.2TSI DSG Style ıma kavuştum... Vosmer İzmir den teslim aldım ve oradaki personelin ilgisi ve güler yüzü bir kez daha ne kadar doğru bir seçim yaptığımı gösterdi... Şerife ve Özge Hanım a buradan tekrar teşekkür ediyorum... Geçen sene tam bugün hayatımın en büyük hatasını yapmıştım, kabus gibi geçen koca 1 yılın ardından tam da bu gün 22 Mayıs günü yeni aracımı teslim aldım... Kabus sene diyorum çünkü linea adında ne idüğü belirsiz bir araç kullandım fakat Annem sağolsun benim üzülmeme dayanamayarak beni kırmadı ve yeni Leon u aldı geçti... :)
Gelelim ilk izlenimlerime... Yaklaşık 100km lik yolun nasıl bittiğini anlayamadım bir baktım Bergama ya gelmişiz... Hiç bir yorgunluk belirtisi yok yağ gibi kayarak geldik sanki... Linea varken aynı yol işkence gibi geliyordu resmen ve o kadar gürültülü oluyorduki seyahat esnasında sanki motor kucağımda araba sırtımda geliyordum İzmir den... Resmen kendime işkence etmişim ya...

Hareket ettikten çok kısa bir süre sonra bir bakıyorum 7. vitese gelmişiz bile ve devir saati 1500 ile 2000 arasında duruyor... Sarsıntı yok gürültü yok motor sesi yok... İşte dedim ekonomi bu... Ara sıra gaza getirdim kendimi çektim manuele devri fazla zorlamadan kullandım ve performanstan memnun kaldım... Eeee artık yaş oldu 42 fazla atraksiyona gerek yok artık dedim kendi kendime... Tekrar otomatiğe alıp sakin sakin döndüm... 100km deki ortalamanın 6.5lt. olduğunu gördüm bu da ayrıca memnun etti beni... Artık yakıtı filan da gözüm görmüyor zaten...
İç mekandaki malzeme kalitesi ve işçilik mükemmel... Donanım da zaten benim istediğim herşey var... Kauçuk paspas seti ve Trafik seti verdiler fakat yangın söndürücü yok... Zaten vizeye tam 3 yıl var... O zaman geldiğin küçük bişey alır koyarız olur biter... Gösterge paneli rahat bir görüş açısında ve herşey direksiyondaki kontrol düğmelerinden yapılabiliyor... Koltuklar gayet ergonomik ve sırtını ve bacaklarını sarıyor ve ayrı bir güven hissi veriyor... Dokunmatik MM sistemi ile hoperlörleri 10 numara olmuş doyurucu ve etkileyici bir ses var aracın içinde... Ses sistemi olarak hiçbir ilaveye gerek yok... Klima açık geldiğim halde performansta bir düşme hissetmedim... Ayrıca deli gibi ve çok çabuk soğutuyor aracın içini bir ara ürperdim bile...
Kafama takılan tek bişey var ambiyans aydınlatması ve ayak ucu aydınlatması var normalde standart donanımda fakat benim araçta yok onuda Bergama geldiğimde fakettim... Teslimatı beklerken düz vites bir Leon da var dı... Hiç dikkat etmemişim benim araca ama bir baktım yok... Biraz dumur oldum... Yarın telefon ile bilgi alacağım...
Her neyse sanırım okurken sizi biraz yordum kusuruma bakmayın... İlk izlenimlerim bunlar... daha yazılacak çok şey var ama roman olur artık sanırım... Zaman zaman tecrübelerimi ve resimleri paylaşacağım... Araç almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum Leon'u...
:seat

abi yeni aslanın hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın rabbim kaza bela göstermesin inşallah

Hayırlı olsun Allah güzel günlerde kullanmalar nasip eder inşallah

tekin abi aracın hayırlı olsun

yangın söndürücü yü muayene için alma günün birinde sana lazım olmasa yolda birine lazım olur ver 20 lira al bitsin

Hepinize teşekkür ediyorum... E profilimi de güncelleyeyim artık... :)

Geri
Üst Alt