Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anlık tüketim sorunsalı :/

Sametcan93

Kayıtlı Üye
İyi günler scw ailesi. Geçenlerde aracımda şöyle bi sorunla karşılaştım. Araç kalkış yada seyir halindeyken aşırı yakıt tüketimi gösteriyor. Normalden aşırı fazla bir şekilde( 1 gün önce normal tüketim değerlerini gördüğüm için açıkcası panikledim yağı suyu eksilmemiş lastikleri de kontrol ettim durumları normal ). Video da atıyorum şimdi. Sizce durduk yere normalde kalkışta max 20 25 o da zorlarsak veya seyir halinde max 14 ü gören araba şimdi 30 60 70 ne ararsanız artık 99.9 u gördüm şaka gibi ya. Videoda da anlayacaksınız zaten 200 ile giderken max 14 ü görüyor. Ustaya gosterdim aracı bi sorun yok makineye takarsak da herhangi bi arıza göstermez dedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.

Son düzenleme:
Sanırım bilgisi olan yok

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senin arabandan kullananlar sorunun cevabını daha iyi bilir ama kalkışta 4 bin devire kadar aracı cıkarmışsın bence bu yakıt değeri kalkış için normal gibi...

4bin devire boşta çıkıyor yani hareket etmiyorum o anda yolda arac yokus aşağı boşta bile 25 30 yakit tuketimi gosteriyor

Telefondan görülmüyor araç ne?
Aynı araca sahip biri yorum yapsa daha doğru olur gibi...

2006 model leon

Geri
Üst Alt