Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

anlık gafletim ve yaptığım hata!!!

haluk_dongel

Kayıtlı Üye
hayırlı geceler arkadaşlar! görenler haturlayacaktır, 2 gün kadar önce "petlas snowmaster W651" başlıklı bi konu açmıştım.

bugün (cumartesi) sanayiye düşüncemi gerçekleştirmek için kışlık lastik almak maksadıyla gittiğimde akrabalarım kafamı çeldiler ve beni çıkma lastik almam konusunda ikna ettiler, sıfır lastik fiyatlarını da öğrenince de peki dedim. tanıdıklar vasıtasıyla çıkma lastik satan bi yerden 4 tane lastik aldım. lastiklerin diş derinlikleri (7 mm) iyiydi ancak üretim tarihleri kafamı karıştırdı.

lastikçi lastiklerin depo malı olduğunu, üretim tarihlerine takılmamam gerektiğini söyledi, lastiklerde çatlak, kırık olmayınca da kafama yattı, daha doğrusu yatar gibi oldu, lastikleri taktırdım, işlerimi hallettim eve geldim.

evde internette bira araştırınca lastik ömrünün 5 yıl olduğunu görünce moralim bozuldu, sinirlendim.

şimdi yukarıda bahsettiğim "petlas snowmaster W651" başlıklı konuma yorum yapan arkadaşlarım kızacaklar ama üretim tarihlerini yazıyorum ve sizden tekrar yardımlarınızı bekliyorum.

önler pirelli sottozero ve 2010 yılının 44. haftası.

arkalar ise michelin pilot alpin ve 2006 yılının 32. haftası.

önler bi nebze ama arkalar bu sebeple hiç içime sinmedi.

şimdi lastikçi malımın arkasındayım dediği için gidip arka lastikleri sıfır lastiklerle değişmeyi düşünüyorum. petlas bile olsa sıfır lastik iyidir diye düşünüyorum.

sizce arkadaşlar ne yapmalıyım?

komple mi yenilemeliyim yoksa arkaların değiştirilmesi düşündüğüm gibi yeterli olur mu?

çok kötü moralim bozuldu, yardımlarınıza ihtiyacım var...

arkadakileri değiştir mümkünse önlerle aynı marka al

lastik raf ömrü 5 yıldır. kullanılmayan lastik iyi değildir.içindeki yağlar ve çeşitli kimyasallar lastik hareketi ile ısınıp yüzeye dogru çıkar ve lastiği korur.

Bence 2006 olanları kesinlikle kullanmayın. 2 tane 0 alın önlere takın.öndekileride arkaya

evet lastık omru bes yıldır rafta dahı olsa bence arkalar omrunu coktan tamamlamıs sen bence alabılıyorsan 4nude sıfır al aama alamıyosan mutlaka arkaları degıstır

yol ile bağlantını sağlayan en önemli parça lastik iyi düşün biz burdan ne desek boş

lastik raf ömrü 5 yıldır. kullanılmayan lastik iyi değildir.içindeki yağlar ve çeşitli kimyasallar lastik hareketi ile ısınıp yüzeye dogru çıkar ve lastiği korur.

Bence 2006 olanları kesinlikle kullanmayın. 2 tane 0 alın önlere takın.öndekileride arkaya

yeni olanlar arkaya takılmaz mı? bi de petlas alsam olmaz mı sıfır olarak sence?

ne kadar fark var pirelli ile petlas arasında

pirelli 300 ü buluyo teki, petlas 170-180 değişiyo, yani 2 pirelli alacağıma komple sıfırlarım diye düşündüm. şu an ise 4 çıkma için verdiğim paraya 170-180 daha koysam iki sıfır petlas alabilirim.

Geri
Üst Alt