Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ankara-Istanbul 1.4 TSI Tuketim Denemesi 2 (Leon Bluemotion)

Emre34

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Merhaba,

Daha once yaptigim Ankara-Istanbul 1.4 TSI Yakit Sarfiyati denemesinden sonra yeni bir tane daha yaptim. Balgattan Konya Yolu'na dahil olundugundaki OPET'ten aldim benzini. 95 Oktan, depoyu da baya bir doldurdum. borulara kadar doldu galiba :D 55litre'den fazlaydi benzin. Yine bol zaman vardi, arkadasim da yanimdaydi muhabbet ede ede sarki turku dinleye dinleye Istanbul'a gittik.

Ilk Deneme, (Aracta toplam 4 kisi vardi, bagaj da agzina kadar doluydu)
http://www.seatclubworld.com/leon-1...kara-istanbul-1-4-tsi-tuketim-denemesi-14331/

Bu da ikinci deneme,

IMG_1358.jpg

Ortalama Hiz: 80-90KM arasi (Evet, yokus asagilar haric hic 90'i gecmedi araba)
Aractaki Yuk: 2 Bavul ve surucu dahil 2 kisi
Lastik Basinclari: 32-35 civari

Seat Leon 1.4 TSI Bluemotion :)

Ekli dosyalar

• IMG_1358.jpg
    IMG_1358.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 199
ynı ceyrek depodan bıraz az benzınle 402 km mı yaptın eger boyleyse cok ıyı bence sehır ıcı ne kadar yakıyorsun acaba cok dur kalk ve sakın kullanımda 2bın -3bın devır arası

İbreye bakacak olursak araç 1600 km civarı yol yapacak gibi duruyor :D

Şaka bir yana, tüketiminiz oldukça iyi.. Muhabbet sohbet yavaş gitmek çok daha zevkli oluyor hakikatten :)

Bazı tırlar kamyonlar arkadan sellektör yapmadığı sürece tabi :D

Sehir icini sormayin :) Ben Ankara'da okuyorum, evden okuluma (okulun carsisina) 3-4 KM yol var ya da yok. Ayrica ortalama olarak 6-7 kasisten geciyorum. 6-7 tane dur kalk, bu sadece okulun Carsisina giderken. Sakin kullanimda anca anca 8.5 litreye iniyor. Kisa Mesafe+Kasisler+Dur Kalk, zaten Leon 1.4 TSI'in yakit tuketim aliskinligina bakarsaniz maksimum tuketim kalkislarda oluyor. Kalkislarda diger arabalara gore cok ama cok yakiyor. En azindan benim tecrubem bu yonde. Anormal bir durum var yani.

Sehir icinde aracimin;
Disi milleti, benzini beni yakar :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Sehir icini sormayin :) Ben Ankara'da okuyorum, evden okuluma (okulun carsisina) 3-4 KM yol var ya da yok. Ayrica ortalama olarak 6-7 kasisten geciyorum. 6-7 tane dur kalk, bu sadece okulun Carsisina giderken. Sakin kullanimda anca anca 8.5 litreye iniyor. Kisa Mesafe+Kasisler+Dur Kalk, zaten Leon 1.4 TSI'in yakit tuketim aliskinligina bakarsaniz maksimum tuketim kalkislarda oluyor. Kalkislarda diger arabalara gore cok ama cok yakiyor. En azindan benim tecrubem bu yonde. Anormal bir durum var yani.

Sehir icinde aracimin;
Disi milleti, benzini beni yakar :)

Eger öyle yaktirabildiyseniz cok güzel benim arac 14.000 de bakimi hiç yapilmadi tam dolu depo dediginiz gibi disina tasacak kadar dolduruyorum(bu işlem 10 dk kadar sürüyor) arac 550 km den fazla gitmiyor

geçen bende şehir içi 4.4 yaktım bi de araç fazla yakıyor bakım yaklaştı:eek:ankarada bahçelievler-etimesgut arası 17 km . uzun yolda daha da düşürülebilir bu değerin aslında uzun yola göre biraz fazla yakmışsın puhaha

helal olsun o sabrına bu arada:cool:

Bende geçen gün istanbuldan ankaraya geldim 2.30 saatte :D
Eve geldiğimde çeyrek depoya yakındı

Geri
Üst Alt