Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ankara-Istanbul 1.4 TSI Tuketim Denemesi 2 (Leon Bluemotion)

valla 90 km ile çok güzel bir ortalama çıkmış ortaya fakat ömrüm billah 90 km ile öyle bir yolu gelebiliceğimi zannetmıyorum :D gecenlerde istanbul catalca atiyim dedim bı yakınımı bırakmaya, 2011 toyota corolla var 1.6 otomatik (124bg 128 tork) 110-120 yaptım bı yarım saat sarmadı arkadaş bayıldım resmen basa basa gittim zaten sonrasında da benzin tüketim ortalamasınıda almadım fakat hesaplasaydım eğer hıc iç açıcı şeyler cıkmazdı ortaya :D

Sayende 1.4 TSI in sakin kullanımda ne kadar az yakabildiğini görmüş olduk, süper paylaşım.
(Opet, Shell, BP bu haberi hiç beğenmedi facebook-thumbs_down.jpg)

Bende 1.2 TSI var, 1-2 ay içinde Ankara-İstanbul yapma ihtimalim var, olursa aynı şekilde ben de deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• facebook-thumbs_down.jpg
    facebook-thumbs_down.jpg
    483 bayt · Görüntüleme: 68
12.jpgBende dizel aracımla cuma akşamı ısparta-antalya yolculuğumda bu değeri elde ettim, ama emre arkadaşımızında yaptığı gibi 80-90 arası hızlarda seyrederek ve muhabbet ederek geçen bir yolculuk olduğunda olabiliyor ancak. Tek başımayken mümkün değil :)

Ekli dosyalar

• 12.jpg
    12.jpg
    96.7 KB · Görüntüleme: 63
çok güzel bir değer şehir içide buna yakın bir şeylere düşsede 1.4 tsi alsakta binsek bari

bence sizde peygamber sabrı var kardeş helal olsun ne diyim.
ben ortlalama 1.6 leonla bi depoya anca gidiyodum angaraya .
öyle 90 km hızla hatunun memleketinin yolu bitmiyo .

hele meşhur bi laf vardırya angaranın nesini seversin diye sormuşlar aziz nesin'e dönüş yolunu demiş :)
dönüşte bi depo benzinde yetmiyo :))))

afyon-antalya arası git gelde ortalamam 6.3 klima hep açıktı ve ortalama hızım 93kmh

benimde ortalamam hep 6.3 oluyor:) bunun bir sırrı var ama çözemedim. dün ankara amasya ankara yaptım, 2 kişi ile 100-110 km hız cc ile gittim klima hep açık, dönüşte klimasız 110-160 değişken hızlarda cc kapalı geldim ortalama 6.3 yine, delirecem, var bu sayıda bir tılsımpuhaha

bu arada klimanın ne kadar yakıt tükettiğini görmek için düz yolda giderken 110 km hızda klimayı açıp kapatarak baktım. tam 0.8 litre fazla gösteriyor ac açıkken.

Nasil dayaniyosunz ya. Dun ankaraya gittim geldim. Gidiste 180 sabitle gittim 1 saat kopru trafigi. Klima hep acik. 9.2 yaktim
Donustede 140 sabitle. 3kere 220 gordum. Klima %80 acik. 7.1 gordum. Sirf 2-3 litre az yakcam diye 5saatlik yolu 7saatte gitmenin bi anlami yok diye dusunuyorum. Otobusten yavas giderek ceklir mi o yollar ya

Geri
Üst Alt