Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ANKARA FREN DİSKİ TORNA SERVİS TAVSİYESİ

Kısa süredir frene bastığımda titreme oluşuyor ve bunun disklerin eğriliğinden olduğu kesin. Ankara da bu işi iyi yapan teknik bilgisi yüksek yaptığı işin arkasında duran bir servis arıyorum Tecrübe etmiş arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum!!!

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geçmiş olsun ama bu işi yıpranma oranına göre torna ettirmek yani temizletmek kurtarmıyor oto sanayide yapanların yarısı da bu işe garanti vermez en temizi ve iyisi yeni disk almaktır

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Biliyorum frenler önemli ama bu kanıya göre her balata değişiminde diskleride mi değiştirmek gerekiyor. bence 1 kere torna görme hakkı var disklerin aşırı eğri olmadığı sürece tabiiki. Aracım 110 km hızın üstünde frene basınca titrediğine göre çok fazla bi eğrilik yok buda torna ile düzelebilecek toleranstadır diye düşünüyorum. Bu yüzden tecrübe etmiş arkadaşlardan işini temiz yapan bir fren servisi tavsiyesi istedim.

Biliyorum frenler önemli ama bu kanıya göre her balata değişiminde diskleride mi değiştirmek gerekiyor. bence 1 kere torna görme hakkı var disklerin aşırı eğri olmadığı sürece tabiiki. Aracım 110 km hızın üstünde frene basınca titrediğine göre çok fazla bi eğrilik yok buda torna ile düzelebilecek toleranstadır diye düşünüyorum. Bu yüzden tecrübe etmiş arkadaşlardan işini temiz yapan bir fren servisi tavsiyesi istedim.

Bu durum Mevcut yada yeni fren balatasına da zarar verir
Ben torna işleri yapıyorum senin işini en iyi küçük sanayi de tornacı yapar iyi bir sıfırlama ile yalpa ve balans yaptırmaz oto sanayide genelde üstün körü yapılıyor
Birde aracı agresif kullanıyor iseniz tavsiyem 1 üst büyüklükte olan disk e geçmeniz onu da balata ve disk aynı marka alın %40 daha iyi fren deneyimi sunacaktır

Bu durum Mevcut yada yeni fren balatasına da zarar verir
Ben torna işleri yapıyorum senin işini en iyi küçük sanayi de tornacı yapar iyi bir sıfırlama ile yalpa ve balans yaptırmaz oto sanayide genelde üstün körü yapılıyor
Birde aracı agresif kullanıyor iseniz tavsiyem 1 üst büyüklükte olan disk e geçmeniz onu da balata ve disk aynı marka alın %40 daha iyi fren deneyimi sunacaktır
Teşekkür ederim anladım. Bi tornacıya götürmek daha mantıklı.
İyi Bayramlar...

Geri
Üst Alt