Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ani kalkista gelen takirti sesi

4rd4

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar aracimdaki sorun gittikce sinir etmeye basladi birde sizin goruslerinizi alayim dedim. Ani kalkislarda sanirim araba esnediginden sa gerek aracin altindan surucu koltugu altinda sanki bir sesgelior tak diye. Yokus asagi ani frendede geldi tam olarak cosemedim fikri olan var mi? Sanki gevsek bir sey var yada sase den ses gelior?

Forumda okudugum kadariyla sanirim on burclardan kaynaklanan bir ses olabilir. Tam koltugun altina denk gelior konumu. Birde sag arka kapinin ordan gelen catirti sesi var oda amortisor denmi yoksa punto atmasi sonucumu bilemedim. Varmi yardim edebilecek?

Bu ses Arda kardeşim korkulacak bir ses değil.Tam emin olmamakla birlikte sanırım ön akslarda boşluk var gibi düşünüyorum. Görmeden bakmadan bilinmezki yalnızca tahmin.

Bu ses çekişe etki etmiyorsa, yani o ses geldiğinde araçta bir anda çekiş artışı/düşüşü yaşanmıyorsa ön takımdan olmalı. Yakın zamanda aracın altını vurmuş muydunuz? Bir lifte alıp, inceletin.

aynı sorun bizim connect aracımızda da olmuştu,
tamamen aks boşluğudur, ama aks boşluğu kolay oluşmaz büyük bir kazada meydana gelir bizim araçta almadan bilemedik önden kazalıymış ne yapsak o ses gitmedi düzen tutmadı...

Aracim kazasiz suan izmirdeyim seat servisine goturdugumde birsey yok dendi fakat ses artti suan. Ama araci kaldirdiklarinda aks basindaki lastikler yanlis takilmis dendi belkide ses ordan kaynaklaniyor tekrar goturmem gerekicek.

Hocam bu sorunu nasıl halletniz bendede 1.6 seat leon düz vites ve aynı sorun var

Geri
Üst Alt