Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ani Gaza Yüklenince Aracın Boğulma ve Yığılması (Çözümü)

ali_58

Kayıtlı Üye
Degerli forum üyeleri iki gündür başıma gelen bir sorunu ve çözümünü paylasmak,belki aynı sorunu yasayan-yaşayacak olan arkadaslar icin yardım etmek istiyorum. Aracim seat ibiza 1.8 tek nokta lpg li. Triger söktükten sonra bir sorun ortaya çıktı.sorunum gaza ani yuklendigimde arac boguluyor patır patır çalışıyor hareket halindeyken ise yığılıp kalıyordu.yavas yavas gaza basinca her sey normaldi. Forumlarda araştırma yaptım sente kaçmış olabilir ya da buji kablosu ömrünü doldurmus olabilir yazılmış,atesleme problemi olarak belirtilmis.fakat sorun lpg ve benzinin birbirine karışmasıymış.emülatör su almış ve bozulmuş iki yakıti ayni anda yakıyormuş bu yüzden bu sorun ortaya çıkmış.Emulator (kesici) degistirildi ve sorun ortadan kalktı.

Umarım başına gelen olursa buradan bilgi alır yada sorunun neden kaynaklı olduğunu hatırlayıp çözümü kolaydan yapar

kurye ile elden teslime verildi

paylaşım için tşkler...umarım başkasına faydalı olur...eline sağlık...

Geri
Üst Alt