Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anahtarla Kapı Açma Problemi

emredrsn

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba;

Bende 2010 Mayıs çıkışlı Leon 1,6 benzinli var, aracımı aldığımdan beri, anahtarda bir kere kapı açmaya bastığımda, tüm kapılarım açılıyordu, fakat son 1 haftadır,
hiçbir değişiklik yapmamama rağmen, tek bastığımda sadece kendi kapım, çift kez bastığımda diğer kapılar açılıyor..
Bu konuyla ilgili aynı durumu yaşayanınız var mı? Bunun araç üzerinden veya anahtardan bir ayarı var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

kodlama ile alakası vardır diye tahmin ediyorum. konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Bana da eski kasa leon'u olan bir arkadaşım öyle dedi ama, 1 hafta öncesine kadar tek basarak tüm kapıları açıyordum..

bilgisayara bağlatıp ayarlatabilirsin..benimkide tek basınca benim kapıyı, çift basınca hepsini açıyor..hoşuma gittiğinden değiştirmedim..başka bi iş için bağlandığında hallettirin..ekstradan masraf olmasın

bir de bazı eski modellerde olan bişey var, belki sizde de olur deneyin bi..arabanın içindeyken kumandadan açma veya kapama düğmesine(hangisi olduğunu hatırlayamadım) bir süre basılı tutunca normale dönüyor..2010 leon da aynı bilmiyorum..konuyu görünce leoncular bilgi verecektir..

bence öncesinde bir sıkıntı varmış düzelmiş :D yeni kasalardan kullanmadığımdan bilemicem ama, çoğu araçta böle yeni üretilenlerde dahil.

bilgisayara bağlatıp ayarlatabilirsin..benimkide tek basınca benim kapıyı, çift basınca hepsini açıyor..hoşuma gittiğinden değiştirmedim..başka bi iş için bağlandığında hallettirin..ekstradan masraf olmasın

bir de bazı eski modellerde olan bişey var, belki sizde de olur deneyin bi..arabanın içindeyken kumandadan açma veya kapama düğmesine(hangisi olduğunu hatırlayamadım) bir süre basılı tutunca normale dönüyor..2010 leon da aynı bilmiyorum..konuyu görünce leoncular bilgi verecektir..

Bunu deneyeceğim :)) Olursa bende bilgi veririm :)
Belkide böyle bir şey yapıp bu hale geldi, çünkü önceden farklıydı dediğim gibi..

bence öncesinde bir sıkıntı varmış düzelmiş :D yeni kasalardan kullanmadığımdan bilemicem ama, çoğu araçta böle yeni üretilenlerde dahil.
:) Doğrudur :) Fakat alışkanlıklar işte, arabaya genelde 2 ve daha fazla kişi bindiğimizden, ben hariç diğerleri kapıda kalakalıyor :))

Benimde bir sorum olacak sol arka kapı dışarıdan açılmıyor bunun nedeni ne olabilir ???

Aracı bakıma bu süreç içerisinde bakıma vs. verdiyseniz serviste yapmışlardır. Tamamen güvenlik amaçlı bir şey. VAS cihazına bağladıklarında açıp kapatıyorlar. Normalde arabayı durdurup anahtarı çekince tüm kapıları açmıyordu. Yine serviste araba durup anahtarı çektiğimde tüm kapıları açacak şekilde ayarladılar. Tek kapı açıldığında ise kilitler yine aktif halde. Yani endişelenilecek bir durum değil. :)

Geri
Üst Alt