Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anahtarı Kontaktan Çıkarınca Farların Kapanması?

batum

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Bu makyajlı kasa leonda neden anahtarı çıkarsak dahi açık konumda olan farlar tamamen kapanmaz sesli uyarı verir!! sesli uyarı iyi bişeyde tamamen kapanması daha iyi bence parklar açık kalıyor. oysaki bizim caddy de anahtarı çıkarınca aynı megane deki gibi herşey of oluyor leonda düdük sesi ile uyarıyor araçta far sensörü olmamasına rağmen. bu değişebilirmi serviste sizce? yani kontağı çekince sistemin of olması farlar açık konumda olsa bile.

Araçta sensör bulunmuyor mu? Sensörsüz makyajlı kasa var mıydı, ilginç.

Normalde yani sensörlü araçta far butonunun Auto-Park-Kısa modları bulunur. Park ve Kısa modlarında anahtarı kontaktan çıkartırsanız ikaz sesi gelir, farları açık unutup, arabadan inmeyin diye. Gerçi bu şekilde açık unutanız bile bir süre sonra araç kendisi söndürür akü bitmesin diye.

Auto modda ise eğer dışarısı karanlıksa farlar zaten yanar durumdadır. Anahtarı kontakttan çıkarttığınızda farlar hemen sönmez. Bu özelliğin adı "Follow me Home". Farlar sönmez ama ikaz sesi de gelmez. Araçtan inip, aracı kitlersiniz, farlar halen açıktır. Bunun nedeni yolunuzu aydınlatmak. Bir süre sonra (yol bilgisayarından ayarlanabilir bir süre bu) farlar otomatik kapanır.

Eğer aracınızda sensör yoksa, farlar açıkken kontaktan anahtarı çıkartınca ikaz vermesi normal. Leon değil ama kullandığım sensörü olmayan farklı araçlarda da farlar açıkken anahtarı çıkartınca ikaz geliyordu.

Sizdeki Leon'larda böyle bir özellik ne yazık ki mevcut değil. Far sensörü mevcut olsa dahi düğme auto'da olmadığı sürece farlar kendiliğinden sönmeyecektir. Vag-com ya da vas cihazı ile de bunu ayarlamak ne yazık ki mümkün değil. Serviste defalarca denedik ama olmadı. Yalnız başka arabada denk gelmediğim için bilmiyorum, bilgisayardan ayarları değiştirildikten sonra kadran ışıkları farı açmasam bile aynı Golf'lerdeki gibi yanıyor. Sizlerde de aynı durum mevcutsa bilmek isterim. :)

Eşimin far sensörü olmayan micra sında var bu özellik, yani anahtarı kontaktan çıkardığınızda farlar kapanıyor, açık unutma derdi yok ondan dolayı.

Sizdeki Leon'larda böyle bir özellik ne yazık ki mevcut değil. Far sensörü mevcut olsa dahi düğme auto'da olmadığı sürece farlar kendiliğinden sönmeyecektir. Vag-com ya da vas cihazı ile de bunu ayarlamak ne yazık ki mümkün değil. Serviste defalarca denedik ama olmadı. Yalnız başka arabada denk gelmediğim için bilmiyorum, bilgisayardan ayarları değiştirildikten sonra kadran ışıkları farı açmasam bile aynı Golf'lerdeki gibi yanıyor. Sizlerde de aynı durum mevcutsa bilmek isterim. :)

teşekkürler. bendede kadran ışıkları farları açmadanda sürekli yanıyor.

Normalde yani sensörlü araçta far butonunun Auto-Park-Kısa modları bulunur. Park ve Kısa modlarında anahtarı kontaktan çıkartırsanız ikaz sesi gelir, farları açık unutup, arabadan inmeyin diye. Gerçi bu şekilde açık unutanız bile bir süre sonra araç kendisi söndürür akü bitmesin diye.

Auto modda ise eğer dışarısı karanlıksa farlar zaten yanar durumdadır. Anahtarı kontakttan çıkarttığınızda farlar hemen sönmez. Bu özelliğin adı "Follow me Home". Farlar sönmez ama ikaz sesi de gelmez. Araçtan inip, aracı kitlersiniz, farlar halen açıktır. Bunun nedeni yolunuzu aydınlatmak. Bir süre sonra (yol bilgisayarından ayarlanabilir bir süre bu) farlar otomatik kapanır.

Eğer aracınızda sensör yoksa, farlar açıkken kontaktan anahtarı çıkartınca ikaz vermesi normal. Leon değil ama kullandığım sensörü olmayan farklı araçlarda da farlar açıkken anahtarı çıkartınca ikaz geliyordu.

malesef far sensörümüz yok acele ettik sorma birazdaha beklemdik leonu görünce şimdi kızıyorum kendime ama yapcak bişey yok. bu dediğiniz özellikleri bende biliyorum ama burda merak ettiğim bizdeki bu sorun aslında sorun değilde üretimi böyle bu araçların bence sorun olan anahtarı çıkarsak dahi açık kalan parklar!! acaba pc den yada başka yolla düzeltilirmi yoksa far sensörümü taktırmak gerek?

Çoğu makyajlı kasada far sensörü bulunmaz... Şimdilerde sadece "FR" donanımlı araçlara konuyor standart olarak daha önce ise Style donanıma istenirse konuyordu.. Ayrıca Far sensörü olmayan araçlarda da "Follow me Home" özelliğinin çalıştırılabilmesi için gerekli olan açık kalma süresidir o.. siz açık bırakıp gitseniz bile kendiliğinden kapanacaktır belli bir süre sonra parklarda farlarda :eek:key:

Çoğu makyajlı kasada far sensörü bulunmaz... Şimdilerde sadece "FR" donanımlı araçlara konuyor standart olarak daha önce ise Style donanıma istenirse konuyordu.. Ayrıca Far sensörü olmayan araçlarda da "Follow me Home" özelliğinin çalıştırılabilmesi için gerekli olan açık kalma süresidir o.. siz açık bırakıp gitseniz bile kendiliğinden kapanacaktır belli bir süre sonra parklarda farlarda :eek:key:

selçuk şimdi denemedimde dediğini anlamadım makyajlı kasada "auto" yok! farları açık bıraksak, unutsak anahtarı çekip kapıları kitlesek parklara geçiyor zaten o ara farlar zaten sönüyor, birazdan parklardamı sönecek diyosun?

Parklar da sönmüyor işte. Arabayı kitleyip dakikalarca başında beklediğimi biliyorum. Bilgisayardan falan da olmuyor canına yandığmın şeyi. O yüzden kapatıp inmek lazım geliyor.. :)

Parklar da sönmüyor işte. Arabayı kitleyip dakikalarca başında beklediğimi biliyorum. Bilgisayardan falan da olmuyor canına yandığmın şeyi. O yüzden kapatıp inmek lazım geliyor.. :)

bende cevap gelmeyince dün yarımsaat açık bıraktım kimsenin söndüğü yok aküyü bitirene kadar yanacak baktım kapattım. :)

Geri
Üst Alt