Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anahtar Problemi

Breathe_

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese,

2012 Leonum var 1.2 Style modeli..

Anahtar kapıları otomatik açarken 1 kere basmsm yeterli oluyordu ve bütün kapılar açılıyordu. Son 1-2 aydır ilk basışımda şöför kapısı sonra bastığımda diğer kapılar açılıyor. Bazen 2-3 kere basmam da gerekebiliyor.

Bir fikri olan var mı ? Servise mi gideyim ?

Slm Bahadır,

Aynı olayla bende karşılaştım Kartal Doğuş Otodaki servis danışmanı ile görüştüm, onun bir sorun olmadığını ve aracın bir özelliği olduğunu söyledi. Tek basışta şoför kapısı çift basışta bagaj ve diğer kapıları açıyor. Güvenlik paketiymiş fakat istersen servisten o güvenlik modunu değiştirebiliriz dediler.

Tam hatırlamıyorum ama kapı açıkken veya kapalıyken el freninin ordaki kapıları kilitleme açma tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun, bu şekilde farklı kombinasyonları deneyin bakalım düzelecek mi? Bu belli bir hızda kapıların otomatik kilitlenmeside olabilirdi tam hatırlamıyorum :)

İbrahim arkadaşımız gereken doğru cevabı yazmış...Bir kere basarsan şöför,iki kere basarsan tüm kapı artı bagaj açılır...

Peki güvenlik paketi 1 gece de mi yüklendi arabaya :)

Biraz araştırdığımda konfor ayarlarında bunun düzeltilebileceğini öğrendim. Bunu da tabiki vag-com kablosuyla yapılabildiğini gördüm. Acaba İstanbulda vag-com kablosu olan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?Yada servis yardımcı olur mu?Garantisi devam ediyor. Ayrıca sırf welcome mode için yeni astra alacaktım direkten dönmüştüm. Leonda olduğunu öğrenince çıldırdım.İnşallah benim aracıma uygulanabiliyordur. (2011 Aralık ayında 2012 model almıştım aracı)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Şöyle yapmayı deneyin; kapı açma tuşuna uzun basın camlar açılana kadar uzunca basın. açıldıktan sonra tekrar uzunca basın. sanırım böyle bir düzelme oluyordu. bende şuan aynı durum mevcut muhtemelen kapatmak için uzunca basınca oluyor. arabaya bakmadığım için camların kapandığından emin olmak için tekrar tekrar uzun uzun basıyorum o sırada ayarlar değişiyor. bunu düzeltmeyi anahtarı kapıya takarak da yapabiliyoruz. ama dediğim gibi camlar tamamen açılana kadar uzunca basın açıldıktan sonra tekrar uzunca basın. sonra kapıları ve camları tek seferde kapatıp bir kontrol yapın.

Biraz araştırdığımda konfor ayarlarında bunun düzeltilebileceğini öğrendim. Bunu da tabiki vag-com kablosuyla yapılabildiğini gördüm. Acaba İstanbulda vag-com kablosu olan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?Yada servis yardımcı olur mu?Garantisi devam ediyor. Ayrıca sırf welcome mode için yeni astra alacaktım direkten dönmüştüm. Leonda olduğunu öğrenince çıldırdım.İnşallah benim aracıma uygulanabiliyordur. (2011 Aralık ayında 2012 model almıştım aracı)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

İstanbul'un neresinde oturuyorsun bilmiyorum eğer Kartal Doğuş Oto'ya gitmek istersen yardımcı olurum.

[MENTION=19990]smz[/MENTION] çözümün için çok teşekkürler.Deneyeceğim.

@VM5106 mesaj atıyorum sana hocam.

kolaylıklar.

Ibiza aracimin bu şekil kapaniyor on dada ayni sikintilar var servise gittim yapilmadi dediler bi yardimci olurmusunuz

Geri
Üst Alt