Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ampülü Değiştireceğim

tabi sisler içinde aynı modelde ampuller mevcut yalnız ampul tipinizi öğrenin bizim makyajlı leonlara 9005 hb4 tipi mi neydi taktım çok güzel oldu...

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
ibizayı bilemiyorum ama nette illa far ampul listesinden bulabilirsiniz...

Once far ampullerini degistireyim sonra sis far ampullerini degisicem parca parca gidicem.

GT N7100 SAMSUNG CIHAZIMDAN GONDERILDI.

Osram için ömrü kısa yazmışlar üstad, 5 ay kullanabilmişler vs :)
nightbreaker plus anneme verdiğim ibizamda 2 yıldır kullanılıyor... Gece gündüz kullanıyorsanız, aracı stop etmeden far anahtarını kapatmıyorsanız ömür sorun yaratabilir. Ama geceleri kullanıyorsanız ve farları araç çalışırken açıp kapatıyorsanız sorun olmaz.

• Beğen
nightbreaker plus anneme verdiğim ibizamda 2 yıldır kullanılıyor... Gece gündüz kullanıyorsanız, aracı stop etmeden far anahtarını kapatmıyorsanız ömür sorun yaratabilir. Ama geceleri kullanıyorsanız ve farları araç çalışırken açıp kapatıyorsanız sorun olmaz.

arada unutup farları sonra kapadığım oluyor ama o kadarda etki etmez herhalde ömrüne :) o zaman osram peşine düşeyim ben, değiştirmsi kolaymı acaba?

İnanın ibiza'yı bilmiyorum. Bu arada annem araca fazla binmez. Hani 2 yılda araç 10 bin km ancak yapmıştır ;)

Leon'da sağ çok kolay değişiyor ama sol için aküyü çıkarmak gerekiyor yerinden. Gerçi 1.4 motor ufak, belki yer geniştiri sizin kaput altında göz atın bi. Ben kendim değişirim ampulleri.

EDIT: Bendeki ibiza 6k2 olan 2000 model 1.6 100 bg idi :)

Son düzenleme:
  • Beğen
İnanın ibiza'yı bilmiyorum. Bu arada annem araca fazla binmez. Hani 2 yılda araç 10 bin km ancak yapmıştır ;)

Leon'da sağ çok kolay değişiyor ama sol için aküyü çıkarmak gerekiyor yerinden. Gerçi 1.4 motor ufak, belki yer geniştiri sizin kaput altında göz atın bi. Ben kendim değişirim ampulleri.

akşama kısmet olursa bir inceleme yapayım, şimdi ampul değişmek içinde oto elektrikçiye gitmeyeyim, gerçe onlarda ekmek peşinde baktım cidden sıkıntı uğraşmam götürüm ama kolay ise kendim yaparım maksat elimiz alışsın :) aracı hırpalamaya gerek yok, her işi ehline bırakacaksın :)

aydınlatma naısl acaba? yağmurda vs, rengi nasıl beyaz sarı, sağolsun @altıpatlar üstad bilgi verdi, birde sizin görüşünüzü alayım.

akşama kısmet olursa bir inceleme yapayım, şimdi ampul değişmek içinde oto elektrikçiye gitmeyeyim, gerçe onlarda ekmek peşinde baktım cidden sıkıntı uğraşmam götürüm ama kolay ise kendim yaparım maksat elimiz alışsın :) aracı hırpalamaya gerek yok, her işi ehline bırakacaksın :)

aydınlatma naısl acaba? yağmurda vs, rengi nasıl beyaz sarı, sağolsun @altıpatlar üstad bilgi verdi, birde sizin görüşünüzü alayım.

Ben ibiza için de beyaz ampul istemiştim. Merceksiz fara xenon takanlar karşıdan gelince epey bir sövdüğümden benim gibi düşünen vardır diye hiç yanaşmadım. Lakin beyaz ampullerin de yağmurda vb. iyi görüş sağlamadığını okuyup nightbreaker hakkında yorumları okumuştum. NB plus da o ara çıkınca aldım direkt kullandım. Normal Osram'lar sarı, bu onlardan biraz daha beyazımtrak ve daha parlak. Görüş cidden iyileşmişti bende. Artık daha uzağı net aydınlatabiliyordu. Ben bu aracımda da değişmeyi düşünüyorum. Ama ben aldığımda 50 TL idi kargo dahil, şimdi 90 TL bandına çıkmış. Normal ampuller 5 TL idi, şimdi olmuş 10 TL.

Ben tavsiye ediyorum. Ford'cular çok şikayetçi ömür konusunda ama çoğu zaten Ford'ların akımlarının yüksek olduğunu kabul etmiş.

Bence alın 1 takım, önce tekini takıp deneyin. Beğenmezseniz (H7 olmak koşuluyla) ben alabilirim sizden. Gerçi İbiza'lar H4 kullanıyor herhalde?

• Beğen
İbizalar H4 evet, o zaman işl iş olarak Osram alıyorum nasipse 95 tl fiyatı var inşallah sorunsuz hallederim işlemi, burdan yayınlarım resimleri ve görüşlerimi, normal ampülün fiyatı karşısında osram zümrüt gibi maşallah :)

Geri
Üst Alt