Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Amortisörlerle ilgili

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, dün seyir halindeyken kaçamadığım bir çukura girdim, önden ve arkadan tak tuk diye bir ses geldi "Allah, amortisörleri patlattık" dedim.. o nasıl bir sesti..hafif sürat vardı ama öyle abartılı değil.. normalde küçük çukurlardan geçerken yavaşsam ses gelmiyordu ama dün korktum açıkçası..yerinden çıktı sandım.. biraz hızlı olarak çukura girmemek lazım sanırsam yoksa amortisörleri ele alacaz gibi..Ama bu kadar da vurması bana garip geldi..

Geçmiş olsun devamının olmamasını dilerim :))

Geçmiş olsun lastik ve jantı kontrol ettir mutlaka balon yapmış olabilir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı sorun bendede var arac 2017 ibiza stly arac 4500 km de geçen gün şehirlerarası yolculuk yaptım bir iki küçük çukuru gördüğüm halde düşmek zorunda kaldım sanki arac hiç amortisör yokmuş gibi küt diye takozların üstüne oturuyor.Lartiklerin basıncını düşürmeyi düşünüyorum.İnşaallah düzelir.Düzelmezse araçtan bayağı tedirğin olacağım.İçimede ısınmayan bir arabayı kullanmam zor.Daha önceki araclarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.Gerçekten aracın çukura düşme sesi insanı çok tedirgin ediyor.

Aynı sorun bendede var arac 2017 ibiza stly arac 4500 km de geçen gün şehirlerarası yolculuk yaptım bir iki küçük çukuru gördüğüm halde düşmek zorunda kaldım sanki arac hiç amortisör yokmuş gibi küt diye takozların üstüne oturuyor.Lartiklerin basıncını düşürmeyi düşünüyorum.İnşaallah düzelir.Düzelmezse araçtan bayağı tedirğin olacağım.İçimede ısınmayan bir arabayı kullanmam zor.Daha önceki araclarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.Gerçekten aracın çukura düşme sesi insanı çok tedirgin ediyor.
Aynen katiliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Yağlı amortisör olduğu için araçlarımız sert süspansiyona sahip... Avantajını viraj alırken hissedersiniz...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağlı amortisör olduğu için araçlarımız sert süspansiyona sahip... Avantajını viraj alırken hissedersiniz...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki çukura düşünce küt diye vurma sesi normalmi.cevabınız için şimdiden teşekkürler

Geri
Üst Alt