• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Amortisörlerle ilgili

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, dün seyir halindeyken kaçamadığım bir çukura girdim, önden ve arkadan tak tuk diye bir ses geldi "Allah, amortisörleri patlattık" dedim.. o nasıl bir sesti..hafif sürat vardı ama öyle abartılı değil.. normalde küçük çukurlardan geçerken yavaşsam ses gelmiyordu ama dün korktum açıkçası..yerinden çıktı sandım.. biraz hızlı olarak çukura girmemek lazım sanırsam yoksa amortisörleri ele alacaz gibi..Ama bu kadar da vurması bana garip geldi..

Gogo

Avrupa Bölge Sorumlusu
Geçmiş olsun devamının olmamasını dilerim :))

memet_one

VİP Üye
Administrator
Geçmiş olsun lastik ve jantı kontrol ettir mutlaka balon yapmış olabilir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bendeburadayım

Kayıtlı Üye
Aynı sorun bendede var arac 2017 ibiza stly arac 4500 km de geçen gün şehirlerarası yolculuk yaptım bir iki küçük çukuru gördüğüm halde düşmek zorunda kaldım sanki arac hiç amortisör yokmuş gibi küt diye takozların üstüne oturuyor.Lartiklerin basıncını düşürmeyi düşünüyorum.İnşaallah düzelir.Düzelmezse araçtan bayağı tedirğin olacağım.İçimede ısınmayan bir arabayı kullanmam zor.Daha önceki araclarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.Gerçekten aracın çukura düşme sesi insanı çok tedirgin ediyor.

exman

Kayıtlı Üye
Aynı sorun bendede var arac 2017 ibiza stly arac 4500 km de geçen gün şehirlerarası yolculuk yaptım bir iki küçük çukuru gördüğüm halde düşmek zorunda kaldım sanki arac hiç amortisör yokmuş gibi küt diye takozların üstüne oturuyor.Lartiklerin basıncını düşürmeyi düşünüyorum.İnşaallah düzelir.Düzelmezse araçtan bayağı tedirğin olacağım.İçimede ısınmayan bir arabayı kullanmam zor.Daha önceki araclarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.Gerçekten aracın çukura düşme sesi insanı çok tedirgin ediyor.
Aynen katiliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

goku

Kayıtlı Üye
Yağlı amortisör olduğu için araçlarımız sert süspansiyona sahip... Avantajını viraj alırken hissedersiniz...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evo7ution

Kayıtlı Üye
Alt tabla vuruyordur oraya baktirin bende astra gtc vardi elektrikli amortisor vardi bu sesi yapıyordu dedim eyvahh normalden de cok pahalı elektrikli amortisör çünkü. Adam akilli bir usta buldum zorla adam çözdü alt tabla değişecem dedi tanesi 75 liradan aldim verdim adama sonra tsss tsss esniyordu maasallah :))

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bendeburadayım

Kayıtlı Üye
Yağlı amortisör olduğu için araçlarımız sert süspansiyona sahip... Avantajını viraj alırken hissedersiniz...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki çukura düşünce küt diye vurma sesi normalmi.cevabınız için şimdiden teşekkürler

Üst Alt