Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

amfi YARDIM ??????

rinobkr

Kayıtlı Üye
aracimda mevcut hoparlorler (mid takimi 4 adet) ALPINE SPG-17CS 16 CM ozellikleri:
6-1/2" Type-G Series Car Component System
Power Handling:
Peak: 560 watts per set / 280 watts each side
RMS: 140 watts per set / 70 watts each side

4 kanal bir amfi taktiracam.Asagidaki urunlerden hangisi daha uyumlu olur ?
PİONEER GM-6400 F
4 KANAL ANFİ Continuous Power (4 ohm)60W x 4
Continuous Power (2 ohm)75W x 4

PİONEER GM-D9500F
Continuous Power (4 ohm) 75W x 4
Continuous Power (2 ohm) 100W x 4

acaba 75 Watt RMS cikisi olan amfiyi takarsam benim midlere fazla gelir mi? Cunku benim midlerin cikisi 70 Watt RMS Kimisi tesisati zorlarsin yanabilir diyor kimide amfinin cikisi midlerin cikisinin uzerinde olmali diyor. YARDIM LUTFEN

amfinin gücü hoparlörden fazla olmalı aksi taktirde pırlama sesi alırsın..yani amfi hoparlörü doyuramazsa yüksek seslerde ses bozulur.....
2 ohm luk olanları şöyle hesapla onlar 4ohm 50 watt diye düşün...2 ohm luk amfi 4 ohm luk 8 ohm luk hoparlörde sesi bozar...
2 ohm küçüktür 4 ohm bundan dolayı..

amfinin gücü hoparlörden fazla olmalı aksi taktirde pırlama sesi alırsın..yani amfi hoparlörü doyuramazsa yüksek seslerde ses bozulur.....
2 ohm luk olanları şöyle hesapla onlar 4ohm 50 watt diye düşün...2 ohm luk amfi 4 ohm luk 8 ohm luk hoparlörde sesi bozar...
2 ohm küçüktür 4 ohm bundan dolayı..

Varol abı rms degerı mıdden yuksek olan bır amfı mıdlerı kısa surede yakacaktır.

gm 6400 f senın ısını gorur.Bana sorarsan pıoneer yerıne audısonun dort kanal amfısını al daha cok memnun kalırsın

Varol abı rms degerı mıdden yuksek olan bır amfı mıdlerı kısa surede yakacaktır.

gm 6400 f senın ısını gorur.Bana sorarsan pıoneer yerıne audısonun dort kanal amfısını al daha cok memnun kalırsın

yakar ona göre kullanmak lazım düşük bir amfide beslemediği yerde malesef sesi bozar..ve bozuyor da..yüklenmeyi ona göre yapmak zorundayız...
çok iyi bir crossover ve frekans ayarı her zaman üstesinden gelir ama malesef araba sistemlerindeki crossoverlar ve amfiler benim istediğim gibi değil...
olanlar vardır da..onun da rakamları sağlamdır

Geri
Üst Alt