Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Amfi ve akü yeme sorunu?

4rd4

Kayıtlı Üye
Arabamda xetec double ve jvc amfı var. Akuyu degıstırelı 1 sene bıle olmadı fakat voltaj dusuklugunden sanırım arac calısmadıgı zamanlarda teybı acmıyor. Bende amfının sıgortasını cıkardım suan sorunsuz calısıyor. Amfımı ve bası sokucem sanırım bukadar elektrık cekıcegını dusunmemıstım. Amfı ve bass olmadan nasıl bır sıstem kurulabılır bass almak ıcın? kapılarda alpıneler var 4 adet.

Ben de 40 yaşımı geçene kadar çok meraklıydım tesisata... çok uğraştım senin gibi... çareyi tedek aküde bulmuştum... ama fazla büyük olmayan bir sistem seninki... arkadaşların dediği gibi kapasitörle çözebilirsin durumu... yedek akü alayım dersen Varta marka yı tavsiye ederim ancak biraz tuzludur... :)

Başka bi sıkıntı olmalı. Kapasitör boşta akü yer, jbl 1201.1 kullanıyorum kapasitörü ayırıcı sigorta taktım. Amfiniz akım çekiyor olmasın:confused:

anfi kapalıyken ampermetreyle bak ne kadar akım çekiyor .. onu yaz ben sana söyleyim ( biraz bekleyip ölçüm yapın)

bu sistem akuye zarar vermemeli sistemde acik kalan birsey akunun zayifkamasina sebep oluyordur

teyb kontaga baglı zaten onun dısında yaptırdıgım yere gıttım araba kapalıyken amfı calısmıyor zaten teybı acınca ısıgı yanıyor. kapasıtor almayı dusundum fakat ısımı cozermı bılmıyorum. bugun elektırıkcıyede gıttım oda akuyu aldıgım yere yolladı olcum yaptık aku azalmııs bu yuzden yapıyormus kesıklıgı. bıraz teybı acmadan gez dolar dedı ama nereye kadar dolar yanı :) sızın dedıgınız gıbı ozaman teyb kapalıyken amfının ısıgının yanması gerekmezmı akım cekıyorsa eger?

Hiç Bişey Sökmene Gerek Yok Sadece 1.5 Farad Kapasitör Alman Yeterli :)
ne marka almalı bırde neden 1.5 farad yanı daha dusuk veya daha yuksek mı almak gerek?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

anfi kapalıyken ampermetreyle bak ne kadar akım çekiyor .. onu yaz ben sana söyleyim ( biraz bekleyip ölçüm yapın)

amfı calısır halde ıken akuyu olcturdugumde sanırım 12.4 gıbı bı deger cıktı tam hatırlayamıyorum suan ama adam yarısı dolu dedı. bı kacak var dıcem ama yada amfı akım cekıyor durduk yerde?

ne marka almalı bırde neden 1.5 farad yanı daha dusuk veya daha yuksek mı almak gerek?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

amfı calısır halde ıken akuyu olcturdugumde sanırım 12.4 gıbı bı deger cıktı tam hatırlayamıyorum suan ama adam yarısı dolu dedı. bı kacak var dıcem ama yada amfı akım cekıyor durduk yerde?

amfi anahtarlama ve besleme uçlerı ayrıdır, problem varsa kapalı olsa bile akım çekebilme ihtimali var. Birde normal bir sisteme kapasitör gereksizdir. amacı anlık voltaj düşüşünü telafi etmektir.

Geri
Üst Alt