Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Amfi ve akü yeme sorunu?

valla araba calısınca sorun kalmıor bı sure sonra demekkı sarj edıyor. saglam mı degıl mı nasıl bakılır bılmıorum da aku nasıl bosalır onu anlamadım.

tesisatın elektriğini kesin, şarj kayışı gergin mi kontrol edin" iki pompa bi dinamo bu kayışla besleniyo olması lazım" akü boşta 12v üzeri, çalışırken 13,8 civarı olması lazım.... bakabileceğimiz bunlar, gerisini elektrikci bulabilir ancak.

iyi bir elektrikcı sart oldu anlasılan. akuyu aldıgım yere ugrayımda bır olctureyım. ordakı ustada akude sorun yoktur dıyıp duruyor bakmadan nasıl anlıosa ıste kendı sattı ya sonucta :)

bugün yıne aynı sorunu yasayınca bende dedım olsa olsa akuyu amfı yıyordur sonucta bır akım gelıyor amfıye kadar akuden. Akü ile amfı arasına bır dugme taktırdım ve bası ıstedıgım zaman acıp kapatabılıyorum suan. Sımdı kapatıp beklıcem aku azalmıyorsa sorun cozulmus demektır bakalım nolcak:)

kımse bu konuda konusmuyor ama ben yınede yazayım dugme bagladım ama kapatsam bıle yıne sorun devam edıyor bu demekkı amfı akım falan cekmıyor. arac aku yıyor resmen yada en ufak bı voltaj dusmesınde(dıreksıyon cevırmesınde akuden yıyor) teyb hemen etkılenıyor ve ses kesıor. sonuc olarak teybı sokucem alıcam bı pıoneer yada alpıne rahatıma bakıcam :)

sana bir tiyo vereyim şimdi eline bir kontrol lambası al kont lambası dediğim oto elektrikçileri yapıyo bi 12 w sinyal amp kablo okadar bunu nasıl kullanacan? önce aracın bütün elektrik donanımını kapat alarm ney bişey devrede olmasın yani uyusun hayvan.sonra akünün artı eksi fark etmez bi kutup başını sök sonra söktüğün kutup başını ampulü yada kablosunu akünün kutup başına yada kutup başı halkasına değdir yani kutup başı sökük mantık şu lamba yanacakmı eğer yanarsa aracında elektrik kaçağı vardır demek yanmıyorsa sorun aküdendir. farz et yandı busefer sigortaları tek tek sök tak lamba hangi sigortada sönüyorsa o sigorta ünitesi hangi elektrik donanımını destekliyorsa sıkıntı ordadır.genelde elektrik anahtarları atıyorum far anahtarı sinyal modülü filan fistan kürek işler dir.eğer lamba yanmıyorsa yani aküden kontrol ediyozya işte ozaman bitane şöntmetre bulacaksın artı eksi aküye bağlayacan şöntün düğmesine 10 sn süreyle basacan eğer şönt göstergesi seri şekilde 10 amp altına düşüyorsa akün dandiktir. değişebilirsin yada konjektör veya alternatör testi yapabilirsin sonra kusur hatadaysa güzel bi akü takıp devam edebilirsin. şimdi sayın kardeşim eğer bu yazdıklarımdan hiç bişey anlamadıysan ve sorunun düzelmiyorsa fıttırma arefesindeysen gece uykuların kaçıyor sa ozaman arabana gizli şalter yaptırcan onuda iyi bir elektrikçiye yaptıracan arabayla işin bitince şarteli kapatacan akım kesileceğinden kaçak ta olsa akü yenmez inşallah sorunun çözülür sende kurtulursun bizde:)

Yarın kutup baslarından bırısını sokup araya ampul koyup denıcem bakalım yanıcakmı tesekkurler.

ıyı bır elektrıkcım var ona gıttım dedıgım gıbı dıreksıyon cok elektrık cekıor akuden baya dusuruyor basta dedık hıdrolık dıreksıyon elektrık motorlu ıbızalarda o motorda sıkıntı var motoru sorduk 600 tl dedı ama yan sanayı dedım o ıs olmaz. ztn bı arzası yok dıreksıyon sertlesmıor arza da vermıyor. donerken teybcıye ugradım dedım al su doubleı 5 ay olmustu alalı ver bana normal bır pıoneer taktık cokta guzel oldu sesde ıyılestı sorunda kalktı. ıstedıgı kadar ceksın akuden hıdrolık pıoneer etkılenmıor araba calısmadıgında da gayet bangır bangır calıyor :D

Geri
Üst Alt