Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılık

serenity

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar birkaç haftadır güzel ülkemin güzel köşelerini arkadaşımla dolaşıyoruz...Elimde bir makine var.Basit kullanıcılar için gayet iyi..Sony T-90..Ben profesyonel düşünmeye başladım..bu güzellikleri daha iyi görüntülemek istiyorum.Öncelikle kursa gidip daha sonrasında makine almaktı..Ama birkaç arkadaşım da makineni al kursta en iyi şekilde öğrenirsin diyor...Kararsız kaldım..Ne yapmalıyım?Öyle çok kaliteli bir makine de alamam.Limitim taksitli 1500 civarında olacak..Yol haritamı çizemedim.Yardımlarınızı bekliyorum..

abi zaten kursta makinayı kullanmayı öğreniyorsun,gerisi senin yaratıcılığına ve baktığını görebilmekte..canon 450d biraz eskimiş olabilir ama çok uzun seneler de götürür

Evet abi yaaa...Milletin elindeki makineleri görünce imrenerek bakıyorum...Umarım alırım bir makine..

giriş seviyesi bir dslr işinizi görür...ikinci el temiz canon 450D+ tamron 17-50 2.8 objektif ilk ne çekerim sorusuna yanıt bulana dek fevkalade iyi bir ikili olur sizin için ikinci elde 1500civarı tutar ikisi..lensi kitlens alarak daha ucuza getirebilirsiniz..görüntü kalite kaybını gözardı ederseniz...

ılk oncelıkle makına konusunda sırkecı-hayyam pasajına b goz at,eger ıllakı garantılı olsun dersen o fıyatlara 450d alabılırsın,ama hayyamda karta da boldurebılırsın braz pazarlık ısıne gırersen.Kurs konusunda yararlı olcaktır ama ben bu ısın zevk alıcak boyutta yapılcak kısmı ıcın kursa gıdılmesınden cok forumları yada dokumanları okumanın da faydalı olucagını dusunenlerdenım.Kursa gıdenlerden duyduklarım acıkcası bazen gulduruyor benı cunku ogrenılen bılgı ıle harcanan zaman dogru orantılı olmuyor bence.Ben suankı foto bılgımı okuyarak makınamı tanıyarak ogrendım,hala ogrenmeye de devam edıyorum kı okumak bu ısın en bası zaten

Can senin ve Aybarsın yorumlarına bakarak söylüyorum işin sırrı makineyi çözebilmekte o zaman..ilk iş gidip bir makine almak sonrasında da SCW ye yeni kardeşler bulmak..Tek takip ettiğim forum bu benim..

Can senin ve Aybarsın yorumlarına bakarak söylüyorum işin sırrı makineyi çözebilmekte o zaman..ilk iş gidip bir makine almak sonrasında da SCW ye yeni kardeşler bulmak..Tek takip ettiğim forum bu benim..

fotograf adına cok ıyı forumlar var en basında fotokrıtık ,canonturk gıbı sıteler var oraları takıp edebılırsın bız en nıhayetınde araba forumuyuz:)

fotograf adına cok ıyı forumlar var en basında fotokrıtık ,canonturk gıbı sıteler var oraları takıp edebılırsın bız en nıhayetınde araba forumuyuz:)

Ben de tam bu soruyu soracaktım.Sen daha hızlı çıktın...Teşekkür ederim.

makina özelliklerinin sadece 5'te 1'ini kullandıktan sonra dolgun renkler ve güzel ışıklar dışında en yeni çıkan makina bile fotoğrafı fotoğraf değeri anlamında çok iyi yapmaz..alıncak makina için bütçe sınırlarını zorlamadan ortalama bi makinayla çok başarılı fotolar çekilebilir.. :eek:key:

Geri
Üst Alt