Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea'ya Tüp Taktırma

cckoc

Kayıtlı Üye
Selam Arkadaşlar,

Kuzenim 2006 1.6 Alteasına tüp taktırmak istiyor. Faydaları veya zararları nelerdir ve nerede taktırabiliriz? Görüş ve önerilerinizi bekilyorum.

Teşekkürler

Sağlam bir ustaya taktırırsanız hiçbir problemi olmaz..1.6 motor tüple resmen bütünleşen bir motordur :D Sadece LAMB sensörü yanabilir fazla kafaya takmamanızı öneririm..50 TL lik gazla 300 km. gidebilir..

iyice araştırıp pahalı ucuz ayrımı yapmadan kaliteli bi yerde taktırıp işini bilen bi ustayada ayar yaptırırsanız hiç bi sorun yaşamadan ömür boyu kullanırsınız :)

Haklısınız benim de izlenimlerim 1.6 motorla uyum sağlayacağı yönde yanlız stepneyi çıkarmamız gerekecek galiba. Bir de İstanbulda nerede taktıralım ? Önereceğiniz firma veya marka var mı acaba?

Haklısınız benim de izlenimlerim 1.6 motorla uyum sağlayacağı yönde yanlız stepneyi çıkarmamız gerekecek galiba. Bir de İstanbulda nerede taktıralım ? Önereceğiniz firma veya marka var mı acaba?
bildiğim kadarıyla stepne yerine simit tüp takmak yasaklandı

bildiğim kadarıyla stepne yerine simit tüp takmak yasaklandı

öyle bişey olmaz olamaz.. çünkü şöyle bişey var bunu tüpü takan adamlarda söylüyo büyük geniş tüpler direk arabanın kasasına monte edildiği için çukurlarda ani frenlerde falan lpg tankı kasayı yırtmaya başlıyo ve belli bi süreden sonra lpg tankı bagajda sallanmaya başlıyo en mantıklısı ve sağlıklısı stepne yerine takılmasıdır!!

kardeşim benim önceki arabam 2005 altea'ydı..üzerinde 20bin km'de takılmış ve 50bin km kullanılmış romano marka sıralı sistem tüp vardı.45 lt lik simit tankıyla 450 km yol gidiyodu.1.6 motorda benzine oranla performans sorunu yoktu ve takıldıktan sonra hiçbir ayar yapılmamıştı.tam 13 ay kullandım ve tüple ilgili hiçbir sorun yaşamamıştım.
kısacası şiddetle tavsiye ederim.

öyle bişey olmaz olamaz.. çünkü şöyle bişey var bunu tüpü takan adamlarda söylüyo büyük geniş tüpler direk arabanın kasasına monte edildiği için çukurlarda ani frenlerde falan lpg tankı kasayı yırtmaya başlıyo ve belli bi süreden sonra lpg tankı bagajda sallanmaya başlıyo en mantıklısı ve sağlıklısı stepne yerine takılmasıdır!!

artık aracına göre proje hazırlanıyor..leonlarda artık stepme yerine takılan tüp muayeneden geçmiyor..eskiden takılanlara birşey demiyorlar.. 2010 yılında çıktı bu uygulama...çünkü stepme yerine takılan simit tanklar egsoz kazanının tam altında olmasıymış...arkadaş tüp taktırsa bile simit tank takamaz..taksa bile ruhsata işletemez..

artık aracına göre proje hazırlanıyor..leonlarda artık stepme yerine takılan tüp muayeneden geçmiyor..eskiden takılanlara birşey demiyorlar.. 2010 yılında çıktı bu uygulama...çünkü stepme yerine takılan simit tanklar egsoz kazanının tam altında olmasıymış...arkadaş tüp taktırsa bile simit tank takamaz..taksa bile ruhsata işletemez..

bende duydum bu söylenenleri ama tam bi doğrulunu bilmiyorum

Geri
Üst Alt