Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

alteacılar arkadaşların yardımına ihtiyaç var

MAWERA

Kayıtlı Üye
ikinci el aldığım 2005 altea stylance konusunda ilgili ve bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var:
1-arka koltukların dik konumda ön tarafa yatmaması model farkından mı kaynaklanıyor yoksa ben mi bulamıyorum? 2006 larda olduğu kesin ...
kızaklar var,sonradan bu koltuk kaydırma özelliği eklenebilir mi aceba? çünkü bagajı kısmen de olsa genişletiyor ihtiyaç olduğu zaman.
2-camlarda keçe diplerine biriken kum zerrecikleri camları (özellikle sol ön) mahvetmiş.cızır cızır ses de cabası... bu keçeleri çıkarttırıp temizletmek mi yenisini alıp taktırmak mı? bu arada camlar yarım açık konumda iken kapıyı kapatınca tıkırtı yapıyor.bu keçe değişim veya temizleme işleminden sonra bu sorun da kalkar mı ortadan?
3-yakın zamanda ağır bakımlarını yaptırdım(yetkilide değil,özel serviste) triger,devirdaim pompası,yağ değişimi hava,yağ ve polen filtreleri,vs...
sanki bu bakımdan sonra oldu gibime geliyor sürekli olmamakla birlikte uzun süre bekledikten sonra çalıştırınca motordan ciddi anlamda bir fışırtı geliyor(emiş sesi gibi) ama 3-5 dakika sonra kesiliyor. bu normal midir?
4-altealara en uyumlu lpg markası ne tavsiye edersiniz? landiyi çok öven bir usta var;seat ve ww motorları için en ideali bu diyor.lovatodan şaşma diyenler var,bir de brc ciler var. herkes kendi malını övüyor.varsa eğerbu markaları seat grubunda kullanan arkadaşlar,tecrübelerini yazarlarsa çok makbule geçer.şimdiden teşekkürler...

düzeltiyorum: arka koltukların dik konumda ön tarafa "yatmaması " değil,kaymaması olacaktı. bir de bu cam dibi keçeleri (veya fitil) nereden bulabilirim? yetkili serviste kaça mâl olur sizce?

Ömer hocam hoşgeldin. seni buralarda görmek güzel. sitemizde pek altea kullanıcısı yok o yüzden bu konularda bir ihtimal yardım alamayabilirsin:(

tabiki fitilleri değiştirmen iyi olur ancak serviste çok para isterler... temizlerim dersen sökerken dikkat et... o keçerin içinde metal bi çubuk var ve sökerken ister istemez yamuluyor sonra tam olarak düzelmesi mümkün değil...çok yavaş ve dikkatlice sök bir sünger sıcak su ve bulaşık deterjanı ile temizle güneş görücek şekilde kurut sonra yerine tak... valla motordan acaip sesler ara ara duyuyorum ama bende gaz var ondan kaynaklanıyor benimki diye düşünüyorum... bu arada lpg atiker en dandiği diyebilirim ama 2 yılı geçti sanırım 1 defa ustanın yaptığı hatadan dolayı yolda kaldım(hortuma kelepçe takmadığı için hortum yerinden çıktı) onun dşında hiç bi sıkıntı yaşamadım kesinlikle taktırmalısın %10 civarı performans kaybından başka bi yan etkisi olmadı... hatta bun patron şahit... patronda 1,4 tsi varken istanbulda organizasyona gittik birlikte ben lpg ile baya bi kovaladım onu :) izmit batı gişesinden kadıköy çıkışı 33 dkka :) koltuğun kayma olayını hiç görmedim bilmiyorumda aklıma gelirse yarın kullanım klavuzundan bakar dönerim sana :) bu arada hoş geldin....

sağolun tarık hocam.üşenmemiş yazmışsınız.
bu, fitilin sökülmesi esnasında dikkate edilesi gerekenler özellikle çok faydalı bilgiler benim için.teşekkürler...

Ömer bey öncelikle aracınız hayırlı olsun. 2005 modellerde 2006 lara göre biraz eksiği vardır. Arka koltuklar kaymaz,kumanda dan bagaj açılmaz , lastik basınç sensörü yoktur , arka park sensörleri yoktur vb. o nedenle koltukları bagaj ihtiyacı sırasında yatırıp kullanabilirsin.
LPG işine gelirsek ben 2 yıl kullandım Romano markaydı bir kez bile ayar yaptırmadım.

sayg.

Fitil olayı o şekilde ama sökmedende temizlemek mümkün ince bir plastik ve güzel bi bez yardımıyla ben o şekilde çözüyorum o problemi..
LPG de ise markadan çok usta önemli ama way efendim şu marka daha uyumlu yok şu daha güzel diyemez kimse zira bende en dandik denilen ATİKER var iki senedir kullanıyorum sağolsun USTAM iyiydi hiç bi sıkıntı yaşamadım üstelik KARS şartlarında diyeceğim o ki güvenilir bir ustada taktırın işten anlayan işinin erbabı :eek:key:

Ömer bey öncelikle aracınız hayırlı olsun. 2005 modellerde 2006 lara göre biraz eksiği vardır. Arka koltuklar kaymaz,kumanda dan bagaj açılmaz , lastik basınç sensörü yoktur , arka park sensörleri yoktur vb. o nedenle koltukları bagaj ihtiyacı sırasında yatırıp kullanabilirsin.
LPG işine gelirsek ben 2 yıl kullandım Romano markaydı bir kez bile ayar yaptırmadım.

sayg.
t
mustafa bey teşekkür ederim. evet malesef söyledikleriniz doğru.sadece park sensörünü sonradan ekleyebildim;gerçi bunlar çok ta hayati eksikler değil ama...
alırken fiyat cazip gelmişti.umarım astarı yüzünü geçmez.en büyük artısı km sinin yaşına göre çok yüksek olmaması ve sunroofunun olması.hayırlısı olsun...
saygı bizden...

Fitil olayı o şekilde ama sökmedende temizlemek mümkün ince bir plastik ve güzel bi bez yardımıyla ben o şekilde çözüyorum o problemi..
LPG de ise markadan çok usta önemli ama way efendim şu marka daha uyumlu yok şu daha güzel diyemez kimse zira bende en dandik denilen ATİKER var iki senedir kullanıyorum sağolsun USTAM iyiydi hiç bi sıkıntı yaşamadım üstelik KARS şartlarında diyeceğim o ki güvenilir bir ustada taktırın işten anlayan işinin erbabı :eek:key:
lpg konusunda genelde herkesin söylediği,markadan çok usta kalitesi... demek ki aklın yolu bir. selamlar...

Geri
Üst Alt