Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

altea

yol tutuşu hakkında ne dersiniz peki

ya megane yı ben aramıyorum hıc benımkıde full du leon da kı ozellıkler onun 3de 1 ı :) fakat gram arıosam meganeyı adım omer degıl :) acıkcası meganede cok ıyı yol tutmuyordu

yay vardı o etkiliyo biraz megene nin yaylar buna olurmu ne dersiniz

wv seat kaç senesinde satın almıştı yani benim arabamdada wv teknolojisimi var

VW'nin Seat'la bağı uzun zamandır var..
25 sene önce de VW, Seat'ın %50'den fazlasına sahipti..gerçek anlamda VW, Seat'ı satın alalı da 20 sene oldu bildiğim kadarıyla..

:)

arkadaşlar megane 2004 yaylar altea ya uyarmı bilgisi olan varmı

haklısınız ben satılığa koyayım yayları en iyisi :(

bende de 2007si vardı alteanın oldukça guzel bir arabaydı. yaylarına gelince sanırım yeni kasa toledo ile aynıydı yanlış hatırlamıyorsam. kendi elinizdeki yaylar kesinlikle uymaz. ama yayları ile oynamamanızı tavsiye ederim.

donanım olarak stylance modeline göre referance tipinde sanırım dijital klima,mp3 çalar,yağmur sensoru,otomatik yanan farlar,ısıtmalı katlanır gövde rengi aynalar ve içeride otomatik kararan elektrokrom ayna ve guneşliklerde aydınlatmalı makyaj aynaları yoktu sanırım. benim arabam altea stylancedı.

meganı 1 gram aratmaz. çunku megane göre çok daha konforlu, geniş ve yuksek bir araçtır. aracınızda esp varmı bilmiyorum ama benim alteada vardı ve ben gayette yol tutuşundan memnundum.

bu arabadan o kadar memnun kaldımki anlatamam. her yerde oldukça dikkat çeken bir arabaydı. birde tabi araba siyah renkti. oldukça şık bir arabydı. ben çok seviyordum. hatta babamda çok seviyordu. arabyı aldığımızda babamda 2004 BMW 530D vardı ve hafta sonları ben 530d e binmek için can atardım babamda benim arabama. akşamları dışarı çıkarken veya hafta sonu çıkarken benim arabamla çıkardık ve biz oldukça geniş kalıplı bir aileyiz ve kardeşimle ikimiz arkada yayıla yayıla oturuyorduk.

gelelim satma nedenime bizim işimiz uluslararası nakliye ve benzinli arabanın yakıt masrafı bize oldukça ağır geliyordu. çunku ben depoyu full yapıp çıktığımda en baba 600km yapabiliyordum. ama bu nedenden dolayı arabayı 16000kmde sattım.

sattıktan sonra 2007 de cordoba aldım. hay lanet olsun almaz olaydım nerden aldım. araba motoru imalat hatalı çıktı arabayı sattığımda 24000kmdeydi ve bu kmye kadar 4 defa motor yapıldı arabya.

en sonunda allah kahretsin dedim ve rentele attım kendimi dedim verdiğiniz cordobayı geri alın yerine 1.9 tdı leon verin bana ve 2008 şubatta leon 1.9 tdı aldım. işte gerçek performans canavarı manyak bir aletti araba durmuyordu yerinde. açıkçası caddede stok civic vteclerin canına okuyordum leonla.

leonuda 19 hazıranda satıp yeniden bu sefer altea xl style aldım. arabamdan fevkalade memnunum. bir sıkıntım var o da altea xl den sonra babamın opel insigniasına veya abimin leonuna bindiğim zaman mezara girmiş gibi hissediyorum. bu arabadan sonra neye binerim onu duşunuyorum. muhtemelen altea xl freetrack 4x4 alırım artık.

bir ALTEA tutkunu olarak yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. saygılar.

çok teşekkür edirim Sanırım haklısın yay konusunda. ESP varmı bilmiyorum ama elfirenin orda kapı kilitinin orda bi düğme var omu acaba kapı kilit düğmesinin yanında. Konfora galince sonuna kadar katılıyorum çok konfaorlu meganeye göre donanım eksik evet ama konfor kat kat fazla. Altea xl mükemmel bir araç Allah kaza bela göstermesin güle güle kullan
Hazır seni yakalamışken bişeyler sorucam araç rolentide hafif sarsıyor rolenti ayarı iyi motor takozlarıda sağlam ne olabilir anlamadım egzos bağlantısına bile baktım :confused:

çok teşekkür edirim Sanırım haklısın yay konusunda. ESP varmı bilmiyorum ama elfirenin orda kapı kilitinin orda bi düğme var omu acaba kapı kilit düğmesinin yanında. Konfora galince sonuna kadar katılıyorum çok konfaorlu meganeye göre donanım eksik evet ama konfor kat kat fazla. Altea xl mükemmel bir araç Allah kaza bela göstermesin güle güle kullan
Hazır seni yakalamışken bişeyler sorucam araç rolentide hafif sarsıyor rolenti ayarı iyi motor takozlarıda sağlam ne olabilir anlamadım egzos bağlantısına bile baktım :confused:

tabiki elimden geldiğimce yardımcı olurum bununla ilgili zaten pm attım size. sarsıntıya gelince bu sarsıntı bu arabaların hepsinde var. çok kafaya takılcak bir şey değil. benim alteada da vardı o sarsıntı.. kulakları çınlasın rentel serviste hakan abi vardı o söylemişti. bu arabalar yakıt seçer. yakıt kötu ise yapıyor bu sarsıntıyı. bpnin 97 ve 100 oktan benzinlerinde kesiyor o sarsıntıyı. çok kafana takma o kadar önemli değil. bu arada kapı kilitleme duğmesinin altında eğer 2 tane duğme var ise muhtemelen biri lastik basınç muşurunun diğeride espnin duğmesidir. ama bir tane varsa eğer sadece lastik basınc muşurudur. espnin olmaması bu arabalarda önemli bir eksi. bu eksiyide lastik ve jantlarını 17 inç 225-40-17 yaparak kapatabilirsin. he ama dersenki yok arabanın bu konforunu espnin eksisine değişmem o zaman hiç dokunma. çunku jantları değiştirdiğin zaman arabanın o jip vari suspansiyonu kaybolacak ve sertleşecektir.

Geri
Üst Alt