Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea XL 1,6 TDI DSG hakkında

nicomedia

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Eski bir İbiza 1,4 TDI kullanıcısı olarak yakın bir zamanda sınıfımızı yükseltip
Altea XL a geçiş yaptık. Bu aracın kullanıcıları olarak sizden isteğim, bu arabayı daha verimli ve ekonomik
kullanmanın püf noktalarından biraz bahsedebilir miyiz? Ibiza nın ekonomikliği ve performansından bir anda böyle yüksek model ve
hacimli araca geçiş yapınca, akaryakıta gelen yeni zamlardan sonra sahip olduğumuz aracı daha ekonomik ve performanslı kullanmanın yollarını arar olduk.Bunun cevabını da siz değerli dostlar ve Altea kullanıcılarının tavsiyeleri doğrultusunda bulabileceğime inanıyorum.Şimdiden tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim...

O Büyüklükte ve agırlıktaki bi araç için dar devir bandınıda göz önüne alarak ani hızlanmalardan kaçınmaya çalışın ibizanın ataklıgını altea da da yakalamaya çalışmayın daha önceki aracınızın max 1100 kg oldugunu düşünürseniz şuan kullandıgınız araba en az 400 kg daha agır dolayısıyla bu agır kasayı taşıyabilecek bir motor torkuna sahip arabanız ama ne kadar atak kullanırsanız okadar turbo çalışacak ne kadar turboya güç binersede okadar cebinizi yakacaktır birde bir önceki aracınızın motor hacminin artıgını da hesap ederek bu kıyaslamaya varın zira şehir içinde ibizanın üstünde bir yakıt sarfiyatı yakalarken şehir dışında ve 120 km nin üzerindeki hızlarda ibizadan daha az yakacaktır zira büyük hacimli ve agır otomobillerin karakteristigidir birazda bu.. bir biriyle uzaktan yakından alakası olmayan hem segment hem agırlık hem motor hemde hacim ve kütle olarak çok farklı araçlar bunlar eski deneyimlerinizi aramayın yeni aracınızda ama uzun yolda ve hafta sonları da keyfini çıkartmaktan geri durmayın derim kazasız sürüşler.. Keyifli forumlar...

O Büyüklükte ve agırlıktaki bi araç için dar devir bandınıda göz önüne alarak ani hızlanmalardan kaçınmaya çalışın ibizanın ataklıgını altea da da yakalamaya çalışmayın daha önceki aracınızın max 1100 kg oldugunu düşünürseniz şuan kullandıgınız araba en az 400 kg daha agır dolayısıyla bu agır kasayı taşıyabilecek bir motor torkuna sahip arabanız ama ne kadar atak kullanırsanız okadar turbo çalışacak ne kadar turboya güç binersede okadar cebinizi yakacaktır birde bir önceki aracınızın motor hacminin artıgını da hesap ederek bu kıyaslamaya varın zira şehir içinde ibizanın üstünde bir yakıt sarfiyatı yakalarken şehir dışında ve 120 km nin üzerindeki hızlarda ibizadan daha az yakacaktır zira büyük hacimli ve agır otomobillerin karakteristigidir birazda bu.. bir biriyle uzaktan yakından alakası olmayan hem segment hem agırlık hem motor hemde hacim ve kütle olarak çok farklı araçlar bunlar eski deneyimlerinizi aramayın yeni aracınızda ama uzun yolda ve hafta sonları da keyfini çıkartmaktan geri durmayın derim kazasız sürüşler.. Keyifli forumlar...
ya ben selçuk cupraya alışmışken dünyaları yaktırırım dimi

[MENTION=24163]cuprali[/MENTION] ben senden 20 lt bekliyorum yaşayıp görücez bakalım

cupra gibi performans bekle bakalım ne olacak ali baba

ya arkadaşlar bu altea xl kac kişilik 7 mi 5 mi eğer 7 kişilik ıse bende alteaya gecmeyi düşünüyorum.malum kalabalık aileyiz.

Geri
Üst Alt