Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea da devir dalgalanması sorunu yardım lütfen

arkadaşlar benim aracım seat altea bu devir dalgalanması sorunu bende de var.hava filitresini değiştirdim,buji ve buji kaplolarını değiştirdim tüp ayarını yaptırdım ve tüp filtresini de değiştirdim arkadaşlar hala aynı sorun devam ediyor.son olarak ta boğaz kelebeğini temizletcem ve bir sensörden daha bahsettiler adını hatırlamıyorum onuda temizletin diyorlar arkadaslar

altea nın vuruntulu calısması normal bu 8v lık motorlarda normal.... bende arabayı aldıgımda dıkkatımı cektı arac bosta ıken vuruntulu calısıyordu, trıger setı degısımı ıcın Izmır/MTU Yetkılı servısıne gıttıgımde bu vuruntu sorununuda soyledım . Servıs sefı bunun bu araclarda normal oldugunu az da olsa vuruntulu calıstıgını bunun lpg de ıken daha fazla hıssedıldıgını ve bu durumu bılmeyen bazı musterılerın sanayııde cozum aradıklarını ve arabasının motorunu revıze ettırenlerın bıle oldugunu soyledı.

dıger soruna gelınce de motorda lpg de dalgalanma ve bosta stop etme durumu ;
benım oncekı aractada bu tur sorun vardı aracımda fıat-marea ıdı. ankara da lpg takdırdım ,2 yıl sanayııı den cıkmadım ve cozum bulamadılar en sonunda ızmır de ıken canıma tak ettı ve ankara da taktırmıs oldugum lpg yı sokturdum ve baska marka lpg taktırdım bu ısı duzgun yapan bır yere. O ıkı sene boyunca sanayııde verdıgım paraların nasıl bosuna gıttıgını anladım.

LPG de ÖNEMLİ olan ;
% 50 işçilik
% 50 marka

lpg nın markası ne olursa olsun ıscılık sıfır ıse araba sanayııden cıkmıyor... ben o zaman 700tl para verdım ve lpg yı degıstırdım ondan sonra 2 yıl sorunsuz bındım arabama (ne devır dalgalanması ,ne arbanın teklemesı, ne benzınden lpg ye gecerken arabanın kasması ,nede arabayı bos a aldıgım anda stop etmesı hıc bır sey kalmadı...) sorun hep lpg de ımıs:mad: .ondan sonra arabamda hıc bır sorun kalmadı ve rahat rahat bındım..

Arkadaşlar malum forumumuz cok aktif degil boyle olunca bizde aktif olamıyoruz. bu sorunumla alakalı yukarıda ekledigim resimler arasında 2 numaralı resimde 2 yazısının sol tarafında bantla sarılmıs gibi bir parca var o parca ufak bir hortum buyuk hava gecen borunun bogaz kelebeginin girisinin orada duruyor. o parca yani boru icine dogru kapanmıs dolayısıyla oradan gelmesi gereken hava gelmedigi icin aracın stop ettgini farkettim. o parca komple degisiyor bende bir aparatla degsitrmeden sorunu hallettim. cunku 70 lira istiyorlardı. her neyse bu devir dalgalanması olayı hala devam ediyor ama stop etme sorunu ortadan kalktı . forumları biraz kurcalayınca bu sorunun egr valfinden gelme ihtimali yüksek. maf sensörü gaz veridginde boguluyor gibi olmasıymıs. bendeki sorun bu degil bendeki sorun arac rolantide iken kendi kendine gaz vermesi bunu benzinde de yapıyor gazda da yapıyor. bu arada bogaz kelebegi zaten temizmis ama yine temizlettim. simdi kuvvetle ihtimal egr hatası var ya iptal edilecek ya degisecek ya da temzilenecek ama sorun su ki egr nin fiyatı sanırım cok yüksek iptal ettirsem cevreye zarar var. TEmizletsem sorun cozulmeyebilir ustama bahsettigimde bir suru egr gosterdi temizlenince sorun cozulmuyor diye simdi ne yapsam diye dusunyorum

evt 3 numara boğaz kelebeği... 5 numaradaki yağlanma terleme şeklinde değilse muhtemeln ordan çıkıp aşağı monifoldun altına giden yağ havalandırma borusunda çatlak vardır... altında falan olduğundan göremiyor olabilirsin. ama terleme şeklindeyse çok sıkıntı olacağını sanmıyorum... ben o hortum yarık şekildeyken 3-5 ay dolandım bi sıkıntı olmadı sadece yağa toz pislik karışma ihtimali doğuyormuş... o küçük hortumun fiyatı piyasada 85 tl civarında...

düzeltme: fotoğrafa daha dikkatli baktım yağlanan yerdeki bahsettiğim boru yanlış görmüyorsam izole bant ile sarılmış... evet yağ ordan geliyor dediğim gibi 85 tl civarında takması 15 dkkalık iş... birde kapaktaki sabunlaşma demişsin o sıkıntı değil kısa mesafe gitmekten kaynaklanan vw grubunun olası olaylarından biri... orda sıkıntı yok yani...

2. düzeltme :) : sen zaten olayı çözmüşsün... geçmiş olsun...

arkaşım aynı sorun bende de vardı gitmediğim yer kalmadı siirt ile k.maraş arasında kaç tane il varsa gittim enson ş.urfada bir ustaya gittim adam gibi adam biri,sorunu öğleye kadar çözdü sıkıntı motor sondası tüple alakası yok aracın sakın motorunu açtırmyın çokta dokundurmayın mutlaka ama mutlaka ustanız motor sondasını söksün deneme amaclı bir kaç gün binin ozaman sıkıntıyı göreceksiniz.motor sondası ...

Bu problemin aynısı benim arabamdada vardı.Bende çok araştırdım ve boğaz kelebeği temizlendikten sonra bütün problem çözüldü.

Geri
Üst Alt